Skocz do zawartości

Złączki i wężyki do wyszynku


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie robi się moje IPA, które będzie pierwszym piwem, które zakeguję. Aktualnie szukam węży oraz złączek i niestety ale ciężko mi znaleźć kilka konkretnych informacji.

 

1. Planowałem zaopatrywać się między innymi w złączki John Guest, czy myślicie, że te złączki nadają się również do linii gazowej czy gaz lepiej na opaskach podpinać? Nie znalazłem złączek pasujących do węża zbrojonego.

2. Wąż piwny musi być z jakiegoś konkretnego materiału czy zwykłe igielitowe mogą być?

3. wiem, że warto dobrze określić długość węża piwnego ale co ze średnicą? Najwygodniej będzie mi zamówić takie 10x1,5 z racji, że takich używam do innych rzeczy związanych z warzeniem więc trzymałbym standard ale czy nie będzie miał za dużej średnicy? Ma to jakieś znaczenie?

4. Czy gaz faktycznie trzeba podpinać wężem zbrojonym i czy średnica tego węża ma znaczenie?

 

Dzięki wielkie za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. JG lub chińskie podróbki Duotight - obydwie u mnie działają dobrze. Zarówno z gazem jak i piwem. O wiele wygodniej ze złączkami niż opaskami. Można bez problemu coś rozpiąć.

2. Do kontaktu z żywnością i wytrzymujący odpowiednie ciśnienie. Najlepiej kupić wąż do tego przeznaczony

3. J.w. Kup dedykowany do tego wąż

4. J.w.  (nie jest zbrojony) i wytrzymuje nawet 3 bary (jak chce coś szybko nagazować).

 

Ja wszystko kupowałem na aliexpress-> Kegland 

W PL masz np. https://beerservice.pl/pl/c/Przewody/75/1/full

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałem problem wykręcając ten manometr co był (czy jak się nazywa to co mierzy w l/min) i wkręcając manometr przez przejściówkę kupiony w obi. Może być trochę niedokładnie bo jest pionowy a po wkręceniu nie ma pozycji pionowej ale na razie myślę, że będzie ok :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chciałem trochę odkopać temat. Mam działający kegerator z dwoma kranami :) Zastanawiam się czy warto rozważyć opcję zmiany wężyków. Aktualnie działam na 

https://allegro.pl/oferta/przewod-waz-wezyk-do-piwa-wina-wody-3-8-11976580380

a myślę czy nie warto zmienić na 

https://allegro.pl/oferta/przewod-waz-wezyk-do-piwa-wina-wody-3-16-11976581072?fromVariant=11976580895

Zastanawiam się czy zmniejszenie średnicy w czymmkolwiek pomoże. Mam krany z kompensatorem i raczej jestem w stanie nalać piwo bez olbrzymiego pienienia się. Aczkolwiek pszenice mocno nagazowane idą tak pół na pół :) Niestety na kegu na razie nie udało mi się uzyskać poziomy wysycenia, który często mam po refermentacji. Tak sobie myślę, czy taka zmiana na cokolwiek wpłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Chodzi mi o złączki Ball lock do kegów pepsi - używam tych firmy CMB. Ale są też identycznie wyglądające o połowę tańsze jakieś podróbki (pewnie wiecie o jakie mi chodzi). Czy w tym przypadku połowa ceny znaczy szajs, czy jednak działają normalnie? Do wyszynku używam i tak CMB, kolejne potrzebuję tylko do transferu ciśnieniowego z fermentora do kega.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paweł76 napisał(a):

Cześć, 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Chodzi mi o złączki Ball lock do kegów pepsi - używam tych firmy CMB. Ale są też identycznie wyglądające o połowę tańsze jakieś podróbki (pewnie wiecie o jakie mi chodzi). Czy w tym przypadku połowa ceny znaczy szajs, czy jednak działają normalnie? Do wyszynku używam i tak CMB, kolejne potrzebuję tylko do transferu ciśnieniowego z fermentora do kega.

Pozdrawiam, Paweł.

Używam Keglandu, jakieś włoskie i takie normalne z aliexpress - wszystkie z tworzywa. Nie widzę żadnej różnicy jakościowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.