Jump to content

Złączki i wężyki do wyszynku

Recommended Posts

Cześć, właśnie robi się moje IPA, które będzie pierwszym piwem, które zakeguję. Aktualnie szukam węży oraz złączek i niestety ale ciężko mi znaleźć kilka konkretnych informacji.

1. Planowałem zaopatrywać się między innymi w złączki John Guest, czy myślicie, że te złączki nadają się również do linii gazowej czy gaz lepiej na opaskach podpinać? Nie znalazłem złączek pasujących do węża zbrojonego.

2. Wąż piwny musi być z jakiegoś konkretnego materiału czy zwykłe igielitowe mogą być?

3. wiem, że warto dobrze określić długość węża piwnego ale co ze średnicą? Najwygodniej będzie mi zamówić takie 10x1,5 z racji, że takich używam do innych rzeczy związanych z warzeniem więc trzymałbym standard ale czy nie będzie miał za dużej średnicy? Ma to jakieś znaczenie?

4. Czy gaz faktycznie trzeba podpinać wężem zbrojonym i czy średnica tego węża ma znaczenie?

Dzięki wielkie za rady :)

1. JG lub chińskie podróbki Duotight - obydwie u mnie działają dobrze. Zarówno z gazem jak i piwem. O wiele wygodniej ze złączkami niż opaskami. Można bez problemu coś rozpiąć.

2. Do kontaktu z żywnością i wytrzymujący odpowiednie ciśnienie. Najlepiej kupić wąż do tego przeznaczony

3. J.w. Kup dedykowany do tego wąż

4. J.w.  (nie jest zbrojony) i wytrzymuje nawet 3 bary (jak chce coś szybko nagazować).

Ja wszystko kupowałem na aliexpress-> Kegland 

W PL masz np. https://beerservice.pl/pl/c/Przewody/75/1/full

Zastanawiam się czy te złącza dobrze sobie dobrałem. Wąż wchodzi na styk ale cieknie. Czy po włożeniu węża muszę pociągnąć by się uszczelniło czy z automatu powinno być szczelne?

Teflonem chciałem uszczelnić gwint. Zakładałem że do szczelności wężyka oring który tam jest wystarczy.

Dzięki za podrzucenie wężyków. Zakładałem że będzie pasować to co kupiłem skoro też ma 9,5 mm

rozwiązałem problem wykręcając ten manometr co był (czy jak się nazywa to co mierzy w l/min) i wkręcając manometr przez przejściówkę kupiony w obi. Może być trochę niedokładnie bo jest pionowy a po wkręceniu nie ma pozycji pionowej ale na razie myślę, że będzie ok :D