Jump to content

Strasznie się pieni końcówka beczki.


Jonasz Giel
 Share

Recommended Posts

Witam, kilka dni temu podniecony wizja lanego piwka w domu zlorzylem własnej roboty"kegelator" czy jak to się tam nazywa. Ogólnie wszystko było super ale pod koniec kega strasznie się Pieni, tak że nie da się nalac normalnie piwa, dodam że miałem cały czas (4dni) odkręcony co2 i to nawe do 3bar. Tutaj moje pytanie czy czasem nie schrzaniłem końcówki kega czy to normalne że zawsze coś tam musi zostać i Pieni się bo nie ma już piwa? Wydaje mi się, że trochę za dużo jeszcze jest jak na koniec. W ramach jasnosci bez 30l Żubra. Dodaje zdjęcia tej starej lodówki "roboczego projektu" 😂

 

 

 

IMG_20220712_073623.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trzymając kega w lodówce pod ciśnieniem 3 bar, najzwyczajniej w świecie przegazowałeś piwo.  Po wyszynku proponuję zamykać dopływ gazu i upuścić gaz z kega do około 0,8 bar.

 

 

Edited by smola
literówka
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Czyli schrzaniłem, dodam tylko, że to był mój pierwszy keg a jest możliwość odwrucenie tego Przegazowania w miarę szybko? Pytam bo w sumie i tak resztka została i pewnie pojadę po nowy na dniach. Ogólnie jestem laikiem w temacie, czyli jeśli wieczorem wypije kilka piwem i stwierdzę, że już dosyć to zakręcić butle i upuścić na 0.8 bara czy starczy na reduktorze skręcić tylko? 

Edited by Jonasz Giel
Link to comment
Share on other sites

Jeśli tylko zakręcisz, to gaz pozostający w kegu będzie rozpuszczał się w piwie. W miarę ubytku  piwa, gazu w kegu będzie coraz więcej i więcej będzie się go rozpuszczało w piwie, a to da efekt, który masz teraz.

33 minuty temu, Jonasz Giel napisał:

a jest możliwość odwrucenie tego Przegazowania w miarę szybko?

Możesz gaz upuścić z kega, potrząsać i znów upuścić, czynność trzeba powtórzyć do osiągnięcia założonego wysycenia piwa dwutlenkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.