Skocz do zawartości

Czy zrobić starter...


seler

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić jutro belgijskie specjalne,

Drożdże to zebrana gęstwa z Dubla WLP500.

Jednak jak zajrzalem do lodówki to zobaczyłem że 150ml gęstwy podzieliło się na warstwy; 50% to klarowne piwo, 20% to warstwa drożdży wyglądających na zdrowe i 30% to warstwa zgranulkowanych drożdży które prawdopodobnie są martwe.

(Wieczorem mogę wrzucić foto)

I teraz mam dylemat bo zakładałem że zadam gęstwę bez startera bo wychodziło mi że wystarczy ale teraz wychodzi że zdrowych drożdży mam ok 30ml a nie mam ekstraktu żeby zrobić starter.

 

Pytanie: czy koniecznie zrobić starter np. na miodzie czy może jednak zadać to co jest bo w sumie dzięki temu otrzymam więcej estrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj post Codera z dziś o ilości drożdży. To jest teoretyczne potwierdzenie tego, co ja praktykuję, więc bym nie mnożył.

A gdzież ci ten post? Albom ślepy...

 

A , już mam :)

Edytowane przez seler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam za mało gęstwy to robię tak: warze piwo wieczorem, zostawiam do rana w zimnie, a wieczorem nastawiam 1L starter ze swieżej brzeczki i łyżeczki gęstwy. Rano już jest mocno pracujący, dolewam go całego i gęstwę też.

 

Ale dziwi mnie, że zebrałeś tylko 150 ml gęstwy; powinno byc 2-3 razy więcej.

 

Do piwa 18 Blg powinieneś zadać 150 ml w miarę świeżej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam za mało gęstwy to robię tak: warze piwo wieczorem, zostawiam do rana w zimnie, a wieczorem nastawiam 1L starter ze swieżej brzeczki i łyżeczki gęstwy. Rano już jest mocno pracujący, dolewam go całego i gęstwę też.

 

Ale dziwi mnie, że zebrałeś tylko 150 ml gęstwy; powinno byc 2-3 razy więcej.

Ano człowiek się uczy całe życie...

 

Twoja metoda brzmi sensownie, odrobinę się boję zakażenia...

 

Z drugiej strony jeżeli zrobię startej z tej samej brzeczki to czemu nie pozwolić drożdżom od razu buszować w fermentatorze?

 

Jednak dobrze mieć zapas suchego extraktu na wszelki wypadek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeżeli zrobię startej z tej samej brzeczki to czemu nie pozwolić drożdżom od razu buszować w fermentatorze?

bo w brzeczce nie ma takiej dostępności tlenu jak w starterze. Opcją jeszcze by było zadanie gęsty i napowietrzanie brzeczki nastawnej jakiś czas po zadaniu drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zależy, czasem tak się robi, ja osobiście nie czułem nigdy takiej potrzeby. Jeśli się jest pewnym sterylności warunków można ryzykować. Z drugiej strony jak drożdży jest za mało też jest większe ryzyko infekcji. W sumie jeśli to piwo nie będzie zbyt mocne to powinna ta ilość gęstwy wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym zrobił dzisiaj starter z miodu na przykład..?

Ćwiczył to ktoś?

Piwo będzie z 17BLG więc trochę się martwię małą ilością drożdży

Generalnie wygląda to tak:

 

dscf1002c.jpg

 

Słoiczek ma jakieś 200ml i wydaje mi się że zdrowe drożdże to tylko ta jednolita masa między warstwą piwa i warstwą zbrylonych drożdży na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoiczek ma jakieś 200ml i wydaje mi się że zdrowe drożdże to tylko ta jednolita masa między warstwą piwa i warstwą zbrylonych drożdży na dole.

To na dole to moim zdaniem chmieliny lub osady białkowe (ogólnie błoto po gotowaniu z kadzi warzelnej), a nie drożdże. Drożdże to ten cienki pasek jasny po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie malutko, jakieś 20 ml.

Możesz zrobić od biedy starter z cukru z pożywką azotową, ale resztę gęstwy też zadaj do brzeczki.

Miód się nie nada.

 

EDIT: albo jakieś lekkie piwko, i potem dopiero zadaj gęstwę z niego

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.