Jump to content

Zakup piwa bez etykiety na imprezę (mistrzostwa w grze plenerowej)


 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Jedyny podobny temat, który znalazłem, w sekcji "Polskie browary rzemieślnicze" nie spotkał się z żadną odpowiedzią:

 

 

Być może ktoś z Was miał z tym do czynienia lub przynajmniej jest na tyle w temacie, że będzie mógł pomóc - np. jeśli ktoś załatwiał piwo na wesele lub jakieś prestiżowe wydarzenie.

 

Moja firma współorganizuje w sierpniu/wrześniu br. imprezę sportową, w której część nagród ma stanowić piwo (najlepiej kraftowe lub z browaru regionalnego) w butelkach 0,33 l. Będziemy potrzebować fakturę lub przynajmniej rachunek (jesteśmy spółką z o.o.), ale piwo nie będzie do odsprzedaży.

Przygotujemy własne etykiety, więc butelki powinny być bez etykiet i najlepiej z kapslem bez żadnego logo/grafiki. Gatunek/typ piwa nie ma znaczenia (najlepiej coś standardowo wykonywanego przez dany browar), grunt aby był to lokalny browar aby była pewność, że piwo nie jest jakimś koncerniakiem.

Pytanie - czy ktoś z Was się zetknął z takim zakupem?

 

Uderzyłem do lokalnego niewielkiego browaru i po otrzymaniu odpowiedzi postanowiłem napisać na forum, bo być może sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Zanim napiszemy do kolejnych chcemy rozwiać pewne wątpliwości - obecnie zastanawiają nas poniższe kwestie:

 - ilość butelek (potrzebujemy ok. 120 sztuk), dla tego konkretnego browaru było to zbyt małe zamówienie aby mogło być zrealizowane jako indywidualne - to przypuszczalnie kwestia podejścia, więc może to niewielki problem (jak również to, że wiele browarów nie rozlewa piwa do butelek 330ml), ale:

- browar poinformował nas, że "na fakturę potrzebna koncesja". Czy orientujecie się, czy dotyczy to tylko kwestii odsprzedaży (wtedy ew. koncesja jest w naszej gestii), czy inni producenci też mogą wymagać koncesji aby w ogóle nam sprzedać produkt?

- „butelka nie może opuścić browaru bez znaku towaru (etykiety)” - czy to może być uregulowane prawnie i dotyczyć każdego oficjalnie działającego browaru, czy raczej zasada działania konkretnego browaru?

- ostateczną opcją byłoby dla nas kupienie piwa o gołym kapslu, ręczne odklejanie oryginalnych etykiet i dopiero naklejanie własnych. Tego chcielibyśmy jednak uniknąć z uwagi na dodatkową pracę i ryzyko ciężkiego zmywania kleju z etykiet, przez co efekt może być nieestetyczny i nieprofesjonalny. Chcemy też być fair wobec uczestników imprezy oraz browaru.

   Dlatego doradźcie proszę, czy temat jest według Was w ogóle do ogarnięcia.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i podzielenie się swoimi doświadczeniami! :)

Link to comment
Share on other sites

Browar aby móc sprzedać Ci piwo musi mieć koncesje na detaliczny obrót wyrobami alkoholowymi. Etykieta musi być wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem informacjami.

 

Najprościej będzie jeśli kupicie piwo jakiegoś regionalnego browaru i sami odkleicie etykiety. Papierowe łatwo odchodzą. Omijajcie natomiast te samoprzylepne.

 

Co do ilości to 40l piwa to śmieszna i nieopłacalna ilość dla browaru aby bawić się w taki jednorazowy wypust. To nie kwestia podejścia a ekonomii. Takie ilości to bardziej piwowarstwo domowe a nie komercyjne.

Edited by wizi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.