Skocz do zawartości

Cześć wszystkim Domowym Piwowarom :)


qbels

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przygodę z piwowarstwem domowym zacząłem ok. 3-4 lata temu. Przez ten czas uwarzyłem kilka udanych warek (m. in. Polska IPA, Czeska IPA, Pale ALE, Belgiskie Ale czy Pils Niemiecki) metodą zacierania ze słodów. Bazę sprzętową mam z Piwoszarni wraz z filtrem sprężynkowym i chłodnicą. Wiedza - kilka ogólnych książeczek z któregoś ze sklepów piwowarskich, fora, filmy, poradniki w internecie (wszystko poukładane w zapiskach i mojej głowie, przefiltrowane i połączone w jedną całość zrozumiałą dla mnie ? ). Początkowo dużo oglądałem (mam też jego książkę, jeszcze nie doczytaną) Tomka Kopyry. Moje inne istotniejsze hobby - inne alkohole domowe oraz pszczelarstwo.

Szczęśliwie żadna warka mi się nie zepsuła, skonsumowane były szybko (oczywiście po rozsądnym okresie dojrzewania), z wyjątkiem kilku butelek z 2 ostatnich warek (dla Żony, gdy już będzie mogła się napić :) ) i dzięki Bogu nigdy nie powstały granaty (choć szczególny strach przed tym miałem przy pierwszej warce tj. Polska IPA chmielona na zimno przy cichej fermentacji; nie wiem do teraz czy potrzebnie czy nie, ale dwukrotnie ostrożnie je odgazowywałem).

Niestety od roku nie znajduję czasu na to ciekawe hobby - inne obowiązki mnie pochłaniają ale z pewnością kiedyś powrócę (nowe wyzwania z tyłu głowy jak np. RIS) bo temat mi się podoba, piwo lubię i co najważniejsze jestem zadowolony z efektów :D

Po przydługawym wstępnie wspomnę jeszcze, że konto na forum (przynajmniej na ten moment) utworzyłem okazyjnie na potrzeby zadania pytania, ale witam się kulturalnie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.