Jump to content

Cześć wszystkim Domowym Piwowarom :)


qbels
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Przygodę z piwowarstwem domowym zacząłem ok. 3-4 lata temu. Przez ten czas uwarzyłem kilka udanych warek (m. in. Polska IPA, Czeska IPA, Pale ALE, Belgiskie Ale czy Pils Niemiecki) metodą zacierania ze słodów. Bazę sprzętową mam z Piwoszarni wraz z filtrem sprężynkowym i chłodnicą. Wiedza - kilka ogólnych książeczek z któregoś ze sklepów piwowarskich, fora, filmy, poradniki w internecie (wszystko poukładane w zapiskach i mojej głowie, przefiltrowane i połączone w jedną całość zrozumiałą dla mnie 😛 ). Początkowo dużo oglądałem (mam też jego książkę, jeszcze nie doczytaną) Tomka Kopyry. Moje inne istotniejsze hobby - inne alkohole domowe oraz pszczelarstwo.

Szczęśliwie żadna warka mi się nie zepsuła, skonsumowane były szybko (oczywiście po rozsądnym okresie dojrzewania), z wyjątkiem kilku butelek z 2 ostatnich warek (dla Żony, gdy już będzie mogła się napić :) ) i dzięki Bogu nigdy nie powstały granaty (choć szczególny strach przed tym miałem przy pierwszej warce tj. Polska IPA chmielona na zimno przy cichej fermentacji; nie wiem do teraz czy potrzebnie czy nie, ale dwukrotnie ostrożnie je odgazowywałem).

Niestety od roku nie znajduję czasu na to ciekawe hobby - inne obowiązki mnie pochłaniają ale z pewnością kiedyś powrócę (nowe wyzwania z tyłu głowy jak np. RIS) bo temat mi się podoba, piwo lubię i co najważniejsze jestem zadowolony z efektów :D

Po przydługawym wstępnie wspomnę jeszcze, że konto na forum (przynajmniej na ten moment) utworzyłem okazyjnie na potrzeby zadania pytania, ale witam się kulturalnie :)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.