Jump to content

Wysyp rydzów w Bieszczadach


Recommended Posts

Właśnie wróciłem z wypadu w Bieszczady na rydze, byłem pomiędzy Arłamowem, a Ustrzykami. Fakt, że jechaliśmy w miejsce wskazane przez miejscowych, ale efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. W dobre 2 godziny sam uzbierałem dwa duże wiadra (z czubem) rydzów, same kapelusze, wszystkie 1 wyboru tzn. do 5cm średnicy. Po większe wyrośnięte nawet nie schylałem się, a była taka ilość, że można uzbierać na ukiszenie całej beczki. Grzybiarzom polecam wypad w Bieszczady, wysyp jeszcze potrwa, jest wiele młodych grzybów, dopiero "wyłażą" z ziemi. Teraz godzina odpoczynku i biorę się za obróbkę grzybów tzn. część kiszona, część parzona do mrożemia i cześć smażona w maśle i do słoików (pasteryzacja0, trochę do smażenia i jedzenia na teraz. Jeszcze ciekawostka, jako że byłem pasażerem zabrałem na wypad domowe weizenbock na drożdżach W 3333, ok. 2 miesiące od butelkowania, część wróciła, w czasie jazdy butelki walały się po bagażniku, przeważnie lezały, jazda w części była polnymi drogami, po takich przygodach piwo dalej klarowne, osad na dnie, jestem w szoku - zaskakują mnie te drożdże, można na nich robić piwo do picia z butelki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozwolicie, że odgrzebię temat- czy możecie polecić dobre miejsca na grzybobranie w okolicach Krakowa ? Rozważam też zrobienie sobie wycieczki weekendowej wraz z rodzina na rydzobranie w góry- w jakim okresie najlepiej wybrać sie na rydze, jakie miejsca polecacie i jak do nich trafic :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.