Skocz do zawartości

Wysyp rydzów w Bieszczadach


bogdan62

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z wypadu w Bieszczady na rydze, byłem pomiędzy Arłamowem, a Ustrzykami. Fakt, że jechaliśmy w miejsce wskazane przez miejscowych, ale efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. W dobre 2 godziny sam uzbierałem dwa duże wiadra (z czubem) rydzów, same kapelusze, wszystkie 1 wyboru tzn. do 5cm średnicy. Po większe wyrośnięte nawet nie schylałem się, a była taka ilość, że można uzbierać na ukiszenie całej beczki. Grzybiarzom polecam wypad w Bieszczady, wysyp jeszcze potrwa, jest wiele młodych grzybów, dopiero "wyłażą" z ziemi. Teraz godzina odpoczynku i biorę się za obróbkę grzybów tzn. część kiszona, część parzona do mrożemia i cześć smażona w maśle i do słoików (pasteryzacja0, trochę do smażenia i jedzenia na teraz. Jeszcze ciekawostka, jako że byłem pasażerem zabrałem na wypad domowe weizenbock na drożdżach W 3333, ok. 2 miesiące od butelkowania, część wróciła, w czasie jazdy butelki walały się po bagażniku, przeważnie lezały, jazda w części była polnymi drogami, po takich przygodach piwo dalej klarowne, osad na dnie, jestem w szoku - zaskakują mnie te drożdże, można na nich robić piwo do picia z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolicie, że odgrzebię temat- czy możecie polecić dobre miejsca na grzybobranie w okolicach Krakowa ? Rozważam też zrobienie sobie wycieczki weekendowej wraz z rodzina na rydzobranie w góry- w jakim okresie najlepiej wybrać sie na rydze, jakie miejsca polecacie i jak do nich trafic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.