Skocz do zawartości

Zamknięty transfer a chmielenie na zimno


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od razu przepraszam jeżeli duplikuje temat ale nie znalazłem takiego na forum. Bardzo powoli szykuje się do kegowania i zaczynam myśleć o zamkniętym transferze z plastikowego fermentora. I zastanawia mnie kilka rzeczy.

 

1. Czy to w ogóle ma sens? czy nie lepiej przedmuchać keg dwutlenkiem i zlać piwo i tlenu i tak dostanie się na tyle mało, że nie wpłynie na piwo.

2. Jak oddzielić chmieliny po chmieleniu na zimno. Znalazłem pomysły jak dokonać taki transfer ale boje się o chmieliny. Myślałem o filtrze przepływowym ale jak on mi się zatka to cały zamknięty transfer też pójdzie w diabły :P 

3. W jak niskiej temperaturze musiałby być cold crash tak by chmieliny faktycznie opadły na dno? :) 

 

z góry dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli podpięcie takiego pływaka pod kranik? O tym nie pomyślałem, musiałbym tylko jakiś łącznik zakupić co by na to pozwolił. A nie jest tak, że i tak dużo chmielin będzie pływało w toni i je zacznę zaciągać? jak bardzo musiałbym piwo schłodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robiłem tak: coldcrash pięć dni w około 2°C i chmieliny ładnie opadły na dno. Kega wypełniałem CO2. Do wiadra wkładałem hopspidera i do niego wężyk. Piwo dekantowałem wężykiem tuż spod tafli, przesuwając wężyk w miarę ubytku piwa w wiadrze. Ważne by nie wzburzyć piwa w wiadrze wkładając hopspider, by chmieliny się zbytnio nie podniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dokładnie w ten sposób teraz robię poza tym, że nie robię cold crash a wkładam hopspider owinięty w brew bag, jak przechodzą jakieś chmieliny to niewiele. Nie mniej daleko temu sposobowi do zamkniętego transferu :) Dlatego szukam czegoś innego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.