Skocz do zawartości

Przechowywanie słodu a światło


alkos

Rekomendowane odpowiedzi

To, że chmielu nie można, to jasne.

Bynajmniej. Na działanie światła ewidentnie wrażliwe są izohumulony (izo-alfakwasy), a te powstają w wyniku reakcji izomeryzacji dopiero podczas gotowania brzeczki (wyjątkiem byłyby tzw granulaty preizomeryzowane).

 

Generalnie jednak lepiej światła unikać, gdyż jest nośnikiem energii, która zaabsorbowana gdzieś tam może czynić szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcąc zakładać nowego wątku zapytam w tym temacie. Przechowując słód w pojemniku powinien być on szczelnie zamknięty czy też powinno dochodzić do niego powietrze?

Szczelnie zamknięty

http://browar.biz/artykuly.php?id=148

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Pozwolę sobie odkopać ten wątek, bo mam podobny problem. 

Stałem się posiadaczem kilku beczek w których chciałem przechowywać słód (z uszczelką, na zamknięcie). W beczkach przechowywany był silny kwas w formie suchej, nie miał on bezpośrednio kontaktu z beczką bo był pakowany w worki, jest jednak jedno ale...

Beczki trzymam zamknięte i zawsze po otworzeniu czuć silny odrzucający zapach. Myłem NaOH w dużym stężeniu, potem neutralizowałem wodą z kwaskiem cytrynowym i przemywałem wodą. Po wysuszeniu nie było śladu po tym irytującym zapachu, jednak po szczelnym zamknięciu i ponownym otwarciu znowu czuć tą nieprzyjemną woń. 

Prawdopodobnie dam sobie z tymi beczkami spokój - bo mam już na nie inne zastosowanie, jednak zastanawiam się czy ktoś zna jakąś skuteczną metodę pozbywania się niechcianych woni z plastikowych pojemników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.