Skocz do zawartości

Drożdże do piwa imbirowego


Rigmec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. To jest pierwszy mój post na tym forum i chciałbym wszystkich pozdrowić.

Zarejestrowałem się tu bo mam pewien problem.

Latem bardzo lubię piwo imbirowe, takie tradycyjne, imbir + cukier + czas. Przepisów na youtubie jest mnóstwo, można wypróbować. Polecam. 

Przepis jest prosty, przygotowuje się zaczyn zwany robakiem (bug), gotuje się imbir, słodzi, zaprawia zaczynem, butelkuje i czeka. Jak widać proces zależy od dzikich drożdży żyjących na kłączach ale w tym roku (robię to piwo pewnie od 15 lat) cały imbir wymoczono chyba w jakimś roztworze bo każda próba kończy się niepowodzeniem.

Początkowo myślałem, że to zakażenie ale po zdezynfekowaniu wszystkiego, nawet ozonowałem pomieszczenie w którym gotuję wywar efekt jest ten sam.

Nie będę się kopał z koniem i pomyślałem o drożdżach. Tylko jakich?

Nie zależy mi na procentach ale na  nagazowaniu i o taki profil by mi chodziło. Jekieś szampańskie, do cydru? Co byście polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rigmec napisał:

Dzień dobry. To jest pierwszy mój post na tym forum i chciałbym wszystkich pozdrowić.

Zarejestrowałem się tu bo mam pewien problem.

Latem bardzo lubię piwo imbirowe, takie tradycyjne, imbir + cukier + czas. Przepisów na youtubie jest mnóstwo, można wypróbować. Polecam. 

Przepis jest prosty, przygotowuje się zaczyn zwany robakiem (bug), gotuje się imbir, słodzi, zaprawia zaczynem, butelkuje i czeka. Jak widać proces zależy od dzikich drożdży żyjących na kłączach ale w tym roku (robię to piwo pewnie od 15 lat) cały imbir wymoczono chyba w jakimś roztworze bo każda próba kończy się niepowodzeniem.

Początkowo myślałem, że to zakażenie ale po zdezynfekowaniu wszystkiego, nawet ozonowałem pomieszczenie w którym gotuję wywar efekt jest ten sam.

Nie będę się kopał z koniem i pomyślałem o drożdżach. Tylko jakich?

Nie zależy mi na procentach ale na  nagazowaniu i o taki profil by mi chodziło. Jekieś szampańskie, do cydru? Co byście polecili.

Kiedy jest to sam cukier to możesz tak naprawdę użyć każdych drożdży, o neutralnym profilu. Z szeroko dostępnych będzie to US-05 i pewnie przy tym bym został. Drugą opcją jest Lutra, ale przy ekonomicznym punkcie nie opłaca się. Musisz pamiętać by dać pożywki dla drożdży.
 

Drożdże cydrowe, czy tez Bayanusy powinny też dać radę - tu nie ma nic specjalnego - w tym napoju jest mało cukru więc wszystkie drożdże sobie poradzą. 

 

EDIT: ogólnie warto szukać organicznego imbiru - jeśli Ci fermentacja nie rusza to znak, że bug nie ruszył, czyli ubite wszystko co było na imbirze

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.