Skocz do zawartości

Receptura na Ciemne


Bartkii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeszcze nie skończyłem z brew-kita a już chce coś działać z zacieraniem...

Ino chciałbym jako pierwsze piwo coś w stylu EIRE NOTECKIE z browaru z Czarnkowa.

Pomóżcie złożyć jakąś recepturę do kupy. Będę wdzięczny.

Tyle że stara irlandzka receptura i że napewno jakiś ciemny słód...ale to wy też pewnie wiecie...

Właśnie jedno pije i jest świetne. Od jakiegoś czasu je kupuje i to mój faworyt.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze nie skończyłem z brew-kita a już chce coś działać z zacieraniem...

Ino chciałbym jako pierwsze piwo coś w stylu EIRE NOTECKIE z browaru z Czarnkowa.

Pomóżcie złożyć jakąś recepturę do kupy. Będę wdzięczny.

Tyle że stara irlandzka receptura i że napewno jakiś ciemny słód...ale to wy też pewnie wiecie...

Właśnie jedno pije i jest świetne. Od jakiegoś czasu je kupuje i to mój faworyt.

Dzięki.

A czo Browar w Czarnkowie na wspólnego z Irlandią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czo Browar w Czarnkowie na wspólnego z Irlandią ?

Zapewne nic ino receptura może zapożyczona, coś zmienione...tylko to wyczytałem że irlandzka receptura.

jaka receptura? :D

Znajdź recepturę na Dunkela i już.

Tak właśnie czytałem Munich Dunkel... tak jakby się zgadzało. Chyba spróbuje.

Recepturę też znalazłem:

 

7 lbs. - Pilsner Malt

3 lb. - Munich Malt

1/4 lb. - Crystal Malt (120L)

1/4 lb. - Chocolate Malt

Hop Schedule (15 IBU)

 

1 oz - Tettnanger (60 Min.)

1/2 oz - Tettnanger (30 Min.)

1/2 oz - Tettnanger (10 Min.)

Yeast:

Wyeast Bavarian Lager (2206) - 1800 ml starter

 

Mash/Sparge/Boil

 

Mash at 152° to 154° for 60 min.

Alternately, you could do a Step Mash with rests at 122° and 154°

Sparge as usual

Boil for 60 minutes (remember to compensate your water if you normally do 60 min boils)

Cool and ferment/lager at about 50°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Poszukuję receptury na piwo ciemne- ostatnio piłem Staropramen Cerny Lezak i mi zasmakowało. Nie wiem w jakim stylu to jest piwo- dopiero próbuję z ciemnymi. Szukam receptury na piwo o dość mocnym zapachu karmelowym z nutami kawowymi raczej słodkie, delikatna goryczka i niezbyt duża moc- coś na letnie wieczory. Nie podchodzi mi Stout- wszystkie które piłem były zbyt wytrawne, raczej gorzkie. Lubię słodkie ciemne piwa. Bedę miał gestwinę po S-23 - robie na nich właśnie pilsnera. W jakim stylu szukać przepisów aby wyszło coś podobnego do Staropramena - może troch słodsze na dolniakach? Chcę chmielić Perle lub Spalt- takie mam aktualnie w zapasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ino chciałbym jako pierwsze piwo coś w stylu EIRE NOTECKIE z browaru z Czarnkowa.

Właśnie jedno pije i jest świetne. Od jakiegoś czasu je kupuje i to mój faworyt.

Dzięki.

Do niedawna mogło smakować.

W piątek nie wypiłem 0,33. Jakaś tragedia. Woda przechlorowana, albo ja przewrażliwiony.

Sam warzę na kranowej ale podgrzewam i wącham. Nie cierpię chloru.

Oby to przypadek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmave:

http://www.piwo.org/forum/t4121-Tmave-Bohemskie-Ciemne-.html

Ale jak faktycznie chcesz coś słodkiego to spróbuj milk stouta i nie żałuj laktozy.

Też myślałem o Milk Stoucie- tylko że trzeba go zrobić na górniakach. Czy ktoś próbował fermentować go na dolniakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmave:

http://www.piwo.org/forum/t4121-Tmave-Bohemskie-Ciemne-.html

Ale jak faktycznie chcesz coś słodkiego to spróbuj milk stouta i nie żałuj laktozy.

Też myślałem o Milk Stoucie- tylko że trzeba go zrobić na górniakach. Czy ktoś próbował fermentować go na dolniakach ?

możesz sobie zrobić jak ci się podoba,nie przejmuj się tymi zaleceniami,będzie miało inny charakter,ale pewnie będzie dobre,może nawet lepsze niż na górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie smakuje Czerwony Smok z Fortuny i w coś takiego będę celował w najbliższym sezonie lagerowym.

 

Po tegorocznym ciemniaku (miało być tmave i nie wyszło) wiem, że 150g carafy III special to za dużo na 20l piwa żeby nie było zbyt mocno spalone, tak że pewnie skończy się na 100g jakiejś czekoladowej I albo II special. Do tego pewnie z 10% caramunich, trochę jaśniejszego karmelowego (razem z 500-600g karmelowych) i duuużo monachijskiego. Chmielenie głównie na goryczkę, tak pod 25 IBU i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.