Skocz do zawartości

Kegowanie dla początkujących


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje rozpocząć kegowanie, w związku z tym mam kilka pytań na które wprost nie znalazłem odpowiedzi :)

 

Piwo pije wolno i wyzerowanie całej warki zajmuje pewnie kilka miesięcy.

 

1. Ile czasu może piwo leżeć w kegu (oczywiście w lodówce). Nie widziałem wprost żadnej informacji a jak po miesiącu będzie już niedobre to trochę szkoda kasy na taką zabawę :)

2. Czy keg muszę napełniać w całości? czy mogę do kega 18l wlać 13l piwa czy będzie to miało niekorzystne skutki?

 

Od odpowiedzi 2 zależy w które kegi pójdę, cornelliusy niestety mają tylko 2 rozmiary.

 

3. Jeżeli poszedłbym w kegi standardowe. Czy jest jakiś fitting, który szczególnie byście polecali?

4. Widziałem, że kegi mają otwór gwintowany bądź nie, jak fitting zakłada się na niegwintowany? Na wcisk? Potrzeba specjalnych narzędzi?

5. Piwo w kegu nagazowuje się utrzymując konkretne ciśnienie, co powoduje, że po czasie nagazowania więcej gazu nie jest puszczane? Do wyszynku zmniejsza się ciśnienie i to wystarczy?

 

6. W jakie kegi byście szli, cornellius czy może 'standardowe' dokupując fittingi i głowice? Idąc w standardowe kegi jest dużo większa różnorodność na rynku

 

Z racji, że kupiłem niedawno butle z co2 to zastanawiam się nad jej wykorzystaniem przy rozlewie do butelek w związku z tym nasuwają mi się 2 kwestie.

7. Czy znacie jakieś urządzenia, które taki rozlew by umożliwiały w miarę beztlenowo?

8. czy macie doświadczenia bądź słyszeliście by ktoś zlewał piwo na cichą między fermentorami przez kranik? W sensie łącząc ze sobą 2 kraniki. Jakby tak zlewać i wcześniej fermentor docelowy wypełnić co2 to taki prawie beztlenowy transfer by był :)

 

Z góry dzięki za poświęcony czas na przeczytanie jak i odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rybak16 napisał:

1. Ile czasu może piwo leżeć w kegu (oczywiście w lodówce). Nie widziałem wprost żadnej informacji a jak po miesiącu będzie już niedobre to trochę szkoda kasy na taką zabawę

W lodówce to nie mam pojęcia, ale w temp. pokojowej lager stał ostatnio niecałe dwa miesiące i nie było oznak zepsucia/utlenienia.

46 minut temu, rybak16 napisał:

2. Czy keg muszę napełniać w całości? czy mogę do kega 18l wlać 13l piwa czy będzie to miało niekorzystne skutki?

Nie musisz. Możesz. Nie będzie miało.

 

46 minut temu, rybak16 napisał:

3. Jeżeli poszedłbym w kegi standardowe. Czy jest jakiś fitting, który szczególnie byście polecali?

4. Widziałem, że kegi mają otwór gwintowany bądź nie, jak fitting zakłada się na niegwintowany? Na wcisk? Potrzeba specjalnych narzędzi?

Na te nie znam odpowiedzi, używam corneliusów.

 

46 minut temu, rybak16 napisał:

5. Piwo w kegu nagazowuje się utrzymując konkretne ciśnienie, co powoduje, że po czasie nagazowania więcej gazu nie jest puszczane? Do wyszynku zmniejsza się ciśnienie i to wystarczy?

Dobierasz ciśnienie do temp. piwa. Wysycam lagery w temp. 1,5°C podając 2 bary przez 24h, następnie zmniejszam ciśnienie do 0,8 bar i tak stoją jeszcze ze dwa dni. Do wyszynku zwiększasz ciśnienie. Ja swoje wypycham ciśnieniem 2 bar.

 

46 minut temu, rybak16 napisał:

6. W jakie kegi byście szli, cornellius czy może 'standardowe' dokupując fittingi i głowice? Idąc w standardowe kegi jest dużo większa różnorodność na rynku

Corneliusy, prostota w utrzymaniu czystości i odpowiednia pojemność dla mnie.

 

46 minut temu, rybak16 napisał:

7. Czy znacie jakieś urządzenia, które taki rozlew by umożliwiały w miarę beztlenowo?

Nalewarka przeciwciśnieniowa. Zdjęcie poglądowe.

Inkednalewak_LI.thumb.jpg.36568f5148357da113f40e97f1bc083a.jpg

 

 

46 minut temu, rybak16 napisał:

8. czy macie doświadczenia bądź słyszeliście by ktoś zlewał piwo na cichą między fermentorami przez kranik? W sensie łącząc ze sobą 2 kraniki. Jakby tak zlewać i wcześniej fermentor docelowy wypełnić co2 to taki prawie beztlenowy transfer by był :)

Po co chcesz zlewać na cichą?

 

Na forum jest dużo tematów o kegowaniu, poszukaj. Np tutaj

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz  fermentor co2 i zlewasz jak zwykle.

Co2 jest cięższe od powietrza i zostaje nad piwem w fermentorze.

Albo z fermentora do petainera czy czego tam chcesz, dokładnie tak samo, przedmuchujesz co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koora napisał:

Wypełniasz  fermentor co2 i zlewasz jak zwykle.

Co2 jest cięższe od powietrza i zostaje nad piwem w fermentorze.

Albo z fermentora do petainera czy czego tam chcesz, dokładnie tak samo, przedmuchujesz co2.

To CO2 to musi być bardzo ciężkie by przykryć szczelnie piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego myślałem, o wlewaniu przez kranik ale nigdzie nie znalazłem by ktoś coś takiego praktykował :D

Jeszcze muszę wykombinować jak w takiej sytuacji oddzielać chmieliny po cichej :)

 

Widzę, że mojego największego dylematu czyli cornelius vs standardowe kegi nikt nie rozwiewa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rybak16 napisał:

Widzę, że mojego największego dylematu czyli cornelius vs standardowe kegi nikt nie rozwiewa :D 

Już Ci napisałem wyżej. Podstawa to utrzymanie czystości. W corneliusie po prostu zdejmujesz dekiel i myjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 22:38, rybak16 napisał:

Od odpowiedzi 2 zależy w które kegi pójdę, cornelliusy niestety mają tylko 2 rozmiary.

 

3. Jeżeli poszedłbym w kegi standardowe. Czy jest jakiś fitting, który szczególnie byście polecali?

4. Widziałem, że kegi mają otwór gwintowany bądź nie, jak fitting zakłada się na niegwintowany? Na wcisk? Potrzeba specjalnych narzędzi?

 

6. W jakie kegi byście szli, cornellius czy może 'standardowe' dokupując fittingi i głowice? Idąc w standardowe kegi jest dużo większa różnorodność na rynku

 

Z racji, że kupiłem niedawno butle z co2 to zastanawiam się nad jej wykorzystaniem przy rozlewie do butelek w związku z tym nasuwają mi się 2 kwestie.

7. Czy znacie jakieś urządzenia, które taki rozlew by umożliwiały w miarę beztlenowo?

8. czy macie doświadczenia bądź słyszeliście by ktoś zlewał piwo na cichą między fermentorami przez kranik? W sensie łącząc ze sobą 2 kraniki. Jakby tak zlewać i wcześniej fermentor docelowy wypełnić co2 to taki prawie beztlenowy transfer by był :)

 

Z góry dzięki za poświęcony czas na przeczytanie jak i odpowiedzi :) 

1 Korneliusy sa w 3 rozmiarach 9,11 i 18l

 3 Najpopularniejszy płaski

4 gwintowane i na wcisk to twa różne systemy, wygodniwjszy wkręcany

7 beztlenowo to tylko fermentacja i rozlew ciśnieniowy

8 beztlenowo to sie nie uda, najwyżej ograniczysz natlenienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corneliusy wygodniejsze, od zwykłych stalowych kegów nie różnią się specjalnie ceną, więc wybór jest prosty.

Jeżeli chcesz wydać mniej możesz iść w petainery, które pasują do systemu zwykłych głowic (większość ma typ A), ewentualnie mieszać z kegami stalowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.