Skocz do zawartości

Czysty rozlew


kuxdaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Robiłem do tej pory warki z brewkitów i piwa wychodziły fajne w smaku. Aktualnie jestem w trakcie kompletowania sprzętu aby zacząć robić warki z zacieraniem. 
Mam następujący problem: jak uniknąć tworzenia się osadu na dnie butelki? Raz ten osad jest mniejszy/większy ale nie czuje różnicy w smaku. Mimo wszystko nie podoba mi się cos takiego i chciałbym tego uniknąć lub ewentualnie zminimalizować ten osad.
Do tej pory, w poprzednik warkach gdy piwo było gotowe do rozlewu to robiłem to w następujących krokach:
- przelanie do innego pojemnika fermentacyjnego przy wykorzystaniu rurki, drugi koniec rurki był kładziony na trzech warstwach gaz jałowych, po przelaniu wlewałem roztwór z glukozą i dokładnie mieszałem a na koniec rozlewałem do butelek przez kranik z zamontowanym reduktorem osadów. Wszystko zawsze przed użyciem było starannie myte, część przedmiotów wyparzana wrzątkiem a ostatnim etapem dbania o czystość było użycie oxi.


Czy macie jakieś porady co zrobić / zastosować aby pozbyć się takowego osadu na dnie butelek? 

PS. wykorzystywane drożdże: S-04

 

Z góry dziękuje za porady i pomoc,

Pozdrawiam!

image.png.9c7eb4df65dd464c62ba8cd5aa780439.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osad będziesz miał, bo trzeba nagazować piwo. Jak nie chcesz mieć osadu to trzeba nagazowywać sztucznie w kegu. Później są jakieś techniki do przelewania już nagazowanego piwa do butelek, ale ja się na tym nie znam. Jak nie chcesz mieć osadu w piwie refermentowanym cukrem to najlepiej drożdże silnie flokulujące (jak S-04) i przy spożyciu przelewaj do szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.