Skocz do zawartości

Termometr warzelniczy - dokładny


jagregis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od razu przepraszam Adminów, jeśli gdzieś jest to wyjaśnione. Bo ja nie znalazłem nic, oprócz opisywania obecnego sprzętu przez autora i problemów z nim, do propozycji niedziałającego linku. 
Aktywnie poszukuję rady, jak i sugestii co kupić. Na co zwracać uwagę? Z grubsza to wiem, na próg błędu. 

Problem z moimi zakupami jest taki, że chyba je psuję ? 

Kupiłem termometr z Biowina, taki do mięsa. Po roku pokazuje 50°C zaraz po włączeniu. Potem kupiłem kolejny, bezprzewodowy tym razem - TS TP40.  Po pół roku moją temperaturę - człowieka pokazuję jako 44-45°C. A wrzątek to ma 108°C...Tak, że tego. Niby blisko. Ale no...próg duży. 
Co polecacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie , ale ja używam aż 3-ech termometrów
Ten z Browin-u jest na stałe, elektroniczny do kontroli (co jakiś czas)
Sprawdziłem oba na tym powszechnie stosowanym i skalibrowałem ten Browinowy
Różnica po ustawieniu +- ~1,5°C 

Jak na razie spisuje się dobrze
Więc może ten Twój się po prostu rozkalibrował?
Spróbuj ustawić taki sam pomiar na tarczy jaki na tym zwykłym termometrze.

9ccRyisIpZIPlB-2Mtr7x8qLmRdTQIdFigR_hexwLT-2xTUCpEPldAMhzQ1BBTAMZRDL6MQmuy8vGGLVgx-de_s_FaoirWTDb4GuK5rfl2BJS6mMe-P8xEoIfjTOK5XYZfWPo6KdvqWlFiaYYFsmsGTPNHo9ds2l7MRVOBcfmjlQM1GJFJJGGAGs84rTSm-7maKOEaDr0FJGPCS38GoePTfw6Al1cuoQh_PyyTQZJvrCtpJvwKxlnA_N28rXpbJCzeG1u8-sau686QiCFDvo5uKOu_JJiBSISDQVjH-lGSVIrcNeFs6Yn3T7xnPKyNXbWglvWNOvhoKvVUMGAYXVNEMTxhPHy_Z1nE5C1By3ZFlIFf48fFLU0HRSXxqo6IDIQG-9lB1Z0wLY9GMYaUrkeG9KDIcOjjgdCb27Lbz-cgPhv9ilr2VA5XiiwzrV-9KL8JSo8ZwiQH8PU9RoUM5zqA2pRjZIGdLJEFS1Y6Z5EzEMWoiWqbR87ShaTN05xhlq4rkEaWTGAeXaTi2N0P1SCUc-fdODnihboMCec-UEP7yN4x5uQADMuyM9kP_ZedjUKKhjap2WB_1X2FIwHHfNnBRVTq2ZLh6GEFQ0eVR9vghzz3ftBzIsI40-jPoyeDV1cSg0jeEx-pZnaWbRUWGC54ZJL57exQGSefIcsKPQvduvesem_xwtDGvbeOENdnu3bGEpm9Slz66bh8MdXSWsVK5_oB3N9PTmpGxJD44nvka9seD9FrJsJR6zAZVJ1lw=w783-h587-no?authuser=0

Edytowane przez Geddeon
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Można spróbować DT11 od polskiego producenta. Są też wersje z ze świadectwem wzorcowania HACCP.

  • zakres mierzonych temperatur termometru DT11: -50°C do 250°C
  • zakres temperatur pracy: -30°C do 40°C
  • temperatura składowania: 0°C do 40°C
  • rozdzielczość: w całym zakresie pomiarowym 0,01°C
  • dokładność: 0°C-100°C: -/+0,05°C
  • wyświetlacz: LCD
  • zasilanie: akumulator Li-ion accu
  • czas ładowania: ok. 1,5 godziny
  • czas pracy ciągłej: ok. 2 tygodnie
  • wymiary obudowy: 154x37x16mm
  • wymiary sondy: 120x3,3mm, wykonana ze stali nierdzewnej
  • stopień ochrony obudowy: IP65
  • waga: 70g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 5 lat używam najtańszej wersji ETI Thermapen'a kupionego w dużej promocji i jestem bardzo zadowolony. 

Bateria w ciągu tylu lat była raz wymieniana. Pomiar z dokładnością 0.5C, odczyt w 3s.

Obecnie na Amazon jest wiele termometrów znacznie tańszych z podobnymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam jak pisał Slawek5791 Termoprodukt, bardzo dobry producent termometrów https://termoprodukt.com.pl/

Możesz skontaktować się z nimi i skonfigurować sobie rodzaj sondy czy długość przewodu.

Dokładność tych termometrów jest zawsze zgodna ze specyfikacją, a do użytku domowego raczej świadectwa wzorcowania nie będziesz potrzebował.

Jeżeli bardzo byś chciał mieć papier z potwierdzeniem, to za 50 zł zrobią Ci wzorcowanie ale bez znaku PCA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.