Skocz do zawartości

Wydłużona fermentacja burzliwa


earl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Właśnie na burzliwej fermentuje Pale Ale .Z powodu problemu z ostatnimi warkami postanowiłem ograniczyć kontakt z fermentującą brzeczką do minimum. W związku z tym nie robię cichej , ale zostawiam wszystko w jednym fermentatorze . Chciałem sie zapytać czy taka fermentacja powinna trwać około 3 tygodni ( 1 tydzien burzliwej i 2 "cichej") ? Zastanawia mnie jeszcze czystość takiego procesu? Czy należy na przykład wymienić pokrywę fermentatora na nową , zdezynfekowana? Albo wodę w rurce?

 

Pozdrawiam

 

Ps warka z zacieraniem.

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze jest zostawiac z powodu osadu po fermentacji w gornych obrzezach fermentatora czy po jakims czasie niezrobi sie z tego cos zlego?

Jednoczesnie jesli bedzie szczelnie zamkniety bez doplywu powietrza to nic niepowinno sie wytwozyc.

Chyba najlepsza zasada jest zostawic piwo w spokoju.

Rozwin temat co bylo z ostatnimi warkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/forum/t3700-Dziwny-smak-piwa-pomocy-.html

 

Niektórzy piszą, że z rożnych powodów piwo stoi na burzliwej dłużej , albo nie dofermentowuje , albo z braku czasu . I chciałbym wiedzieć czy trzeba wykonywać jakieś specjalne "zabiegi", żeby utrzymać czystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu. Piwo siedzi już od 18,09, ostatnio mierzyłem °Blg w poniedziałek było 1,012. Od fermentowało z około 1,048. od tamtej pory coś tam bulkało co jakiś czas , dzisiaj znowu biorę próbkę °Blg takie samo. Ale nadal co jakiś czas słychać jedno bul :D miałem nadzieje, że już niedługo koniec, parę dni i do butelek. Czy to znaczy że fermentacja się skończyła ? Czy podnieść testowo temperaturę na kilka dni jeszcze?

 

 

PS. drożdże US-05

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.