Skocz do zawartości

Zamiennik płatków pszennych.


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zamiennika płatków pszennych dla Witbier. Wiem już, że może to być pszenica niesłodowana prawdopodobnie zamienna 1:1 (czy śrutować?). Co myślicie o otrębach pszennych tanich i bardzo łatwo osiągalnych w młynach i na targowiskach jako składnik pasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginale Witbier ma w składzie niesłodowaną pszenice. Jeżeli nie masz dostępu do pszenicy, a masz otręby nic nie stoi na przeszkodzie abyś użył mieszaninę otrąb z mąką pszenną - otrzymasz coś w rodzaju drobniej ześrutowanej pszenicy. Wiele osób używało dodatku mąki pszennej do Witbiera, ale myślę, że dodanie mąki z otrębami ułatwi filtracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginale Witbier ma w składzie niesłodowaną pszenice. Jeżeli nie masz dostępu do pszenicy, a masz otręby nic nie stoi na przeszkodzie abyś użył mieszaninę otrąb z mąką pszenną - otrzymasz coś w rodzaju drobniej ześrutowanej pszenicy. Wiele osób używało dodatku mąki pszennej do Witbiera, ale myślę, że dodanie mąki z otrębami ułatwi filtracje.

Oczywiście myślałem o mące 1000,czyli z pełnego przemiału,taka jest trudno dostępna :(

Kup najgorszą,pewnie 650 to dostaniesz od ręki i zmieszaj w proporcjach:65% mąki i 35% otrąb,jak kupisz 500 to odpowiednio pół na pół.

Ja osobiście zawsze stosuję niesłodowaną pszenicę,efekt jest niezły,nie tylko moim zdaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie może nie do końca na temat ale co to jest mąka 1850??

rozumiem że oznaczenie 400, 600 etc oznacza ile mąki uzyskuje się z 1000 jednostek ziarna.

ale jak z 1000 uzyskać 1850??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki pszenne kup i po sprawie.

Problemem jest ' date='że nie wszędzie są dostępne :([/quote']

U kopyra są :D Trza cisnąć swojego sklepikarza za rogiem żeby sprowadził.

 

http://www.nokaut.pl/szukaj/platki-pszenne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem pszenne i owsiane a także gryczane i jęczmienne jakby ktoś chciał eksperymentować. Znalazłem w końcu na forum, gdzie szukać i przetrząsnąłem regały w moim Lewiatanie. Niemniej przetestuję śrutę pszenną zakupioną w zeszłym roku na ryby :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć :)

 

Kupiłem na targu pszenicę, ale coś mi się nie podoba. Ma taki zbutwiały zapach: ściółkowy, grzybni.

 

Waham się, czy ją użyć, czy ten zapach nie przejdzie do piwa.

Coder , grzejesz już w domu?

Jeśli tak daj ją na kaloryfer na kilka dni i znowu powąchaj jak pachnie.

 

Tak jak pisał Mateos - ja także stosuje kaszę manny, o dziwo najtańszą znalazłem w InterMarche 1 kg za 2,3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.