Jump to content
Sign in to follow this  
Shooter

Zamiennik płatków pszennych.

Recommended Posts

Poszukuję zamiennika płatków pszennych dla Witbier. Wiem już, że może to być pszenica niesłodowana prawdopodobnie zamienna 1:1 (czy śrutować?). Co myślicie o otrębach pszennych tanich i bardzo łatwo osiągalnych w młynach i na targowiskach jako składnik pasz.

Jeśli masz dostęp do pszenicy niesłodowanej to będzie to najbardziej naturalny zamiennik. Oczywiście ześrutować.

Ew. możesz poszukać w sklepach kutii.

Otręby zdecydowanie nie.

Dziękuję za odpowiedzi, prawdopodobnie wypróbuję kilka pomysłów szczególnie z kaszą (odpadnie śrutowanie ;)).

Otręby to chyba tylko łuska (?)

Pszenicę należy śrutować; ależ to jest robota!

Przy śrutowaniu niesłodowanego owsa, pszenica się kryje :D

W orginale Witbier ma w składzie niesłodowaną pszenice. Jeżeli nie masz dostępu do pszenicy, a masz otręby nic nie stoi na przeszkodzie abyś użył mieszaninę otrąb z mąką pszenną - otrzymasz coś w rodzaju drobniej ześrutowanej pszenicy. Wiele osób używało dodatku mąki pszennej do Witbiera, ale myślę, że dodanie mąki z otrębami ułatwi filtracje.

W orginale Witbier ma w składzie niesłodowaną pszenice. Jeżeli nie masz dostępu do pszenicy, a masz otręby nic nie stoi na przeszkodzie abyś użył mieszaninę otrąb z mąką pszenną - otrzymasz coś w rodzaju drobniej ześrutowanej pszenicy. Wiele osób używało dodatku mąki pszennej do Witbiera, ale myślę, że dodanie mąki z otrębami ułatwi filtracje.

Oczywiście myślałem o mące 1000,czyli z pełnego przemiału,taka jest trudno dostępna :(

Kup najgorszą,pewnie 650 to dostaniesz od ręki i zmieszaj w proporcjach:65% mąki i 35% otrąb,jak kupisz 500 to odpowiednio pół na pół.

Ja osobiście zawsze stosuję niesłodowaną pszenicę,efekt jest niezły,nie tylko moim zdaniem :D

zadam pytanie może nie do końca na temat ale co to jest mąka 1850??

rozumiem że oznaczenie 400, 600 etc oznacza ile mąki uzyskuje się z 1000 jednostek ziarna.

ale jak z 1000 uzyskać 1850??

zadam pytanie może nie do końca na temat ale co to jest mąka 1850??

rozumiem że oznaczenie 400, 600 etc oznacza ile mąki uzyskuje się z 1000 jednostek ziarna.

ale jak z 1000 uzyskać 1850??

Pełny przemiał+ dodatek otrąb-w 1850 kg mąki jest dodatkowo 850 kg otrąb.

Ja też znalazłem pszenne i owsiane a także gryczane i jęczmienne jakby ktoś chciał eksperymentować. Znalazłem w końcu na forum, gdzie szukać i przetrząsnąłem regały w moim Lewiatanie. Niemniej przetestuję śrutę pszenną zakupioną w zeszłym roku na ryby :D.

Ja ostatnio robiłem wita na orkiszowych, ale orkisz to przecież odmiana pszenicy. Wynik całkiem pozytywnie mnie zaskoczył.

Kupiłem na targu pszenicę, ale coś mi się nie podoba. Ma taki zbutwiały zapach: ściółkowy, grzybni.

Waham się, czy ją użyć, czy ten zapach nie przejdzie do piwa.

Kupiłem na targu pszenicę, ale coś mi się nie podoba. Ma taki zbutwiały zapach: ściółkowy, grzybni.

Lepiej nie, szkoda pracy...

Płatki pszenne kup i po sprawie.

Problemem jest ' date='że nie wszędzie są dostępne :)[/quote']

Ja z powodzeniem stosuję kaszę mannę, bez problemu można kupić w prawie każdym sklepie.

Cześć :)

Coder , grzejesz już w domu?

Jeśli tak daj ją na kaloryfer na kilka dni i znowu powąchaj jak pachnie.

Tak jak pisał Mateos - ja także stosuje kaszę manny, o dziwo najtańszą znalazłem w InterMarche 1 kg za 2,3 zł.