Skocz do zawartości

Fermentator stozkowy - warto czy nie?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ostatnio nad budowa fermentora stozkowego. Sa one tu drogie, kilkaset $ plus, ale mysle ze byloby to latwe do budowy - zwlaszcza z plastiku. Zastanawiam sie czy warto, czy to w jakis sposob mi pomoze w procesie warzenia czy tez nie ma roznicy?

426860.jpg

 

Widzialem gdzies na forum australijskim, ktos zbudowal fermentor stozkowy z ogromnego lejka, ktory dolaczyl pod fermentator z plastikowego wiadra :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się Scooby zastanawiam, bo deklarujesz, że uwarzyłeś 200-300 warek (+/- 30% :rolleyes:) i nie wiesz na czym polega fermentacja w zbiorniku cylindryczno-stożkowym???

 

Odpowiadając, po pierwsze pomogłoby w procesie fermentacji, a nie warzenia. A po drugie piszę w trybie przypuszczającym, ponieważ zwykle zbiornik taki powinien być sporo wyższy niż szerszy i mieć odpowiednią pojemność. Spotkałem się z opinią, że objętość 500 L. jest takim minimum aby móc przeprowadzać fermentację burzliwą i leżakowanie piwa w tym samym zbiorniku. Przy mniejszych objętościach, a chyba mówimy o domowych warkach 20 L., pozostałbym przy tradycyjnym sposobie fermentacji i obciągu piwa na leżakowanie. Obawiam się, że przy tak niewielkiej obiętości, nie uzyskałbyś efektu przyspieszonej (bardziej efektywnej) fermentacji burzliwej, a i odbiór drożdży byłby niedokładny, w związku z czym, zbyt duża ich ilość pozostawałaby na czas leżakowania i miała niekorzystny wpływ na bukiet piwa.

 

Ale mogę się mylić :)

 

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem wczoraj w klubie na temat fermentora stozkowego z dwoma kolesiami ktorzy to uzywaja. Jeden byl z zakupu zadowolony, chociaz niezbyt entuzjastyczny. Kupil plastikowy fermentor stozkowy za $150. Przyznaje, ze potrzeba miec co najmniej 3 fermentory, aby to mialo wiecej sensu. Drugi sam sobie zbudowal 4 ze stali nierdzewnej i twierdzi, ze ten system mu dziala swietnie. Po tygodniu fermentacji usuwasz drozdze z dolu (ciasto) i uzywasz je do nastepnej warki i nie musisz przesuwac warki do cichego fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 sezonów używam kilku tanków stożkowych ze stali KO. Jestem z nich bardzo zadowolony, ale o obciągu drożdży po burzliwej fermentacji możesz zapomnieć. Drożdże ładnie schodzą do stożka, jednak mimo zaworu 1,5" można wyciągnąć jedynie kilka % drożdży.

Po zakończonej fermentacji burzliwej obstukuje tank gumowym młotkiem, aby drożdże ze scianej zsunęły się na sam dół. Stożek pomaga dopiero przy końcowym obciągu do rozlewu. Zaworem z regulacją wysokości poboru i

obciągamy piwo do samych drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. szybsza fermentacja (brzeczka przy 8-10°C i odpowiedniej ilości drożdży kotłuje się)

2. nie muszę fermentować w 4-6 wiadrach

3. nie robie obciągów - przy wiadrach i obciągach sporo drożdży się przedostawało do obciąganego piwa

4. nie widzę różnicy w jakości piwa dojrzewającego nad osadem drożdżowym, który jest zgromadzony tylko i wyłącznie w stożku

5. możliwość poboru drożdży do kolejnej warki praktycznie w każdym momencie fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wesoly polecasz zbudowanie 20l plastikowego fermentora stozkowego czy nie? Wpadlem na pomysl ze mozna by to zbudowac latwo i tanio z 20l+ butli do wody; wystarczy tylko odwrocic dogory nogami. Za $12 bede mial butle (i 5gal wody).

 

H2O_Bottle_fivegal_nohandle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły kąt stożka. Powinno być 65-70*. Do tego za mała pojemność. Moim zdaniem minimum to 70-100l. Nie warto.

Fotki mojej warzelni gdzieś się walają na necie, mi na mojej picassa.

Scooby: browar Wesołego http://picasaweb.google.com/rafal.wesoly/Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Nie no, złota (platynowa łopat). :smilies:

 Jak już wylosowano łopatę złotą, to drugiej chyba nie będzie..   :smilies:   A ja mam pytanie jak jest rozwiązana regulacja wysokości z jakiej pobierane jest piwo z tych fermentorów stożkowych, z opisów wynika, że rurką można obrócić razem z zaworem, kwestia jak to jest technicznie rozwiązane. 

Edytowane przez xjaniux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki o to mi chodziło, ciekawe jak ze szczelnością, wg. mnie lepiej by było dać zamiast oringa tą białą uszczelkę, powierzchnia styku będzie większa a oring lubi się podwijać, albo go wypycha gdy zbyt mocno się go skręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.