Skocz do zawartości

Keezer - pytania i wątpliwości


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, myślę o tym by w dalszej przyszłości zrobić sobie keezera ale im dłużej czytam tym mam większe wątpliwości. Głównie pod kontem czasu jaki piwo może w takich kegach leżeć. Warzę małe warki, 10-15l a i tak długo dość leżą.

 

W takim kegu w lodówce ile czasu piwo może leżeć? Nie mam możliwości szybko wypić. Aktualnie butelki po części rozdaje ale wiadomo, kega nie dam :) Myślałem o jakiś kegach 10l a reszta w butelki. Powiedzmy, że będę miał keg w połowie zapełniony przez 3 miesiące. Czy z piwem się coś stanie? Zazwyczaj pewnie warki wypijam do pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość stylów może stać długimi miesiącami w lodówce, a znaczna część z nich tylko przez to zyska. Ogólnie mówiąc kegowanie, zamknięte transfery i przechowywanie w warunkach chłodniczych to jedna z najpewniejszych metod przechowywania piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam petainerów (11l)  i nie polecam. Plastikowe fittingi średnio pasują do głowicy, nieraz trzeba się nieźle naszarpać, a połączenie nie jest idealnie szczelne. No i to plastik, trzeba uważać na przegazowanie czy przebicie. Jedyny plus (poza ceną) w stosunku do corneliusów to to, że widać ile piwa zostało ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód dla którego jeszcze myślę o flach a jest to że znalazłem takie ciekawe jego które są w trzech wymiarach:

https://allegro.pl/oferta/10-l-slim-keg-beczki-po-piwie-nowa-gwintowana-11028681406

 

Dość małe i poręczne np i są 10, 15, 20l

 A czy te małe 9l corneliusow jestem w stanie jeden nas drugim postawić? Bo jak nie to fakt że te co odesłałem jakąś wystającą głowice nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rybak16 napisał:

Powód dla którego jeszcze myślę o flach a jest to że znalazłem takie ciekawe jego które są w trzech wymiarach:

https://allegro.pl/oferta/10-l-slim-keg-beczki-po-piwie-nowa-gwintowana-11028681406

 

Dość małe i poręczne np i są 10, 15, 20l

 A czy te małe 9l corneliusow jestem w stanie jeden nas drugim postawić? Bo jak nie to fakt że te co odesłałem jakąś wystającą głowice nie przeszkadza.

Tylko do nich musisz jeszcze dokupić fittingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na coś ważnego zwracać uwagę przy zakupie reduktorów butli itp? Jakie specjalne gwinty czy inne elementy, które spowodują, że będzie problem z dobraniem elementów? :) Butle chcę na razie 2l jakby było za mało to może kiedyś kupię większą :) Czy znacie kogoś na forum kto sprzedaje takie rzeczy czy szukać lepiej na allegro? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rybak16 napisał:

Czy na coś ważnego zwracać uwagę przy zakupie reduktorów butli itp? Jakie specjalne gwinty czy inne elementy, które spowodują, że będzie problem z dobraniem elementów? :) Butle chcę na razie 2l jakby było za mało to może kiedyś kupię większą :) Czy znacie kogoś na forum kto sprzedaje takie rzeczy czy szukać lepiej na allegro? :) 

Do co2 w PL jest jest rodzaj gwintu. Musisz przemyśleć czy chcesz na wężykach na opaski czy JG. Jeśli masz/ chcesz mieć więcej kegów, a masz miejsce na  butle to kup wiekszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JG wydaje się być wygodniejsze, ma jakieś wady?

 

Butle chciałem większą dokupić ale później z racji by mieć poręczną do zabranie w teren. Ale z tego co widziałem to ta mała na całkiem sporo starczy, więc jakbym miał dwie to może będzie to wystarczające? Fakt faktem wszystko a garażu ogarniam więc miejsce mam. A jak wygląda napełnianie większych? Gdzieś wyczytałem, że nie wszędzie napełnią. Jak rozumiem nawet jak mam większą to i tak muszę mieć dwie jakby się nagle skończyła, a dwóch dużych to już nie chce :D 

 

Pewnie będę kupował w jednym jeżeli takie znajdę :D Czyli rozumiem, że zwyczajnie poszukać po aukcjach na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rybak16 napisał:

JG wydaje się być wygodniejsze, ma jakieś wady?

 

Butle chciałem większą dokupić ale później z racji by mieć poręczną do zabranie w teren. Ale z tego co widziałem to ta mała na całkiem sporo starczy, więc jakbym miał dwie to może będzie to wystarczające? Fakt faktem wszystko a garażu ogarniam więc miejsce mam. A jak wygląda napełnianie większych? Gdzieś wyczytałem, że nie wszędzie napełnią. Jak rozumiem nawet jak mam większą to i tak muszę mieć dwie jakby się nagle skończyła, a dwóch dużych to już nie chce :D 

 

Pewnie będę kupował w jednym jeżeli takie znajdę :D Czyli rozumiem, że zwyczajnie poszukać po aukcjach na allegro?

Ja mam 3 0,5 2 i 8kg. Butle napełniam w Suponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.