Skocz do zawartości

Pierwsze piwo uwarzone. Moja receptura do wglądu i dyskusji ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Otworzyłem pierwszą butelkę. 

 

Przez pierwsze dwa dni upuszczałem gazu idąc za radami. Potem stały zamknięte. 

Dzisiaj, po ponad tygodniu wziąłem jedna do testów i gazu w niej tyle co nic. Możliwe, że się jeszcze nagazują. Może wrzucić je do pokojowej temperatury? 

Coś tam gazu jest, pianka jakaś tam się pojawia ale malutko tego... 

Poza tym piwko zajebiste jak na pierwsze. Więcej napiszę jak dojdzie. Dam mu jeszcze tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Została otwarta butelka nr 2

 

Nagazowało się pięknie. Nie jest przegazowane. Moim zdaniem w pkt. 

zapach Lubelskiego wyczuwalny niestety moim zdaniem zbyt delikatnie. Trzeba się wwąchać ale czuć i już plus. 

czuć też chmiele w smaku. Jednak kiedy piwko złapie ciut większą temp. 

prosto z lodówki już nie ma takich smaków. 

kolor spoko, pianka ładnie powstaje jednak nie jest jakoś zwarta. 

Goryczka na minimalnym poziomie. Mniej więcej takie było założenie tak też na plus. 

 

minusy to Pewnością brak takiej głębi smaku. Nie jest źle jednak brakuje tu jakiegoś tła. Takie trochę jednowymiarowe. Trzeba będzie to poprawić :)

 

Poza tym wyszło lepiej od Tyskiego czy Lecha :D tak też już na starcie coś tam przegalopowało :D

 

2ga Warka przede mną i na pewno będę chciał dodać tego tła.... Takiej głębi... Czy płatki błyskawiczne będą spoko? ;)

 

muszę podkręcić aromaty Lubelskiego. Chciałbym żeby były bardziej wyczuwalne. 

jaką drogą będzie najlepszą? 

 

goryczka przy 2giej Warce może pozostać taka jak jest czyli na niskim poziomie. 

 

I Klarowność piwa przydałaby się większa. 

 

ogólnie oficjalnie uważam 1wsza Warkę za UDANĄ!! O TAK! :)

MAM DO POCZĘSTOWANIA KILKA BUTELEK JAK COS ;)

 

I KILKA FOTEK: 

 

 

DZIĘKUJĘ ZA PORADY KOLEDZY !!! PRZYDAŁY SIĘ. 

Compress_20220627_134101_1451.jpg

Compress_20220627_134102_2617.jpg

Compress_20220627_134102_2072.jpg

 

Ps. Wyszło wytrawne a fajnie by było poszostawić w nim nutkę słodyczy. ;)

Edytowane przez Michal131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal131 napisał:

Poza tym wyszło lepiej od Tyskiego czy Lecha

A niby dlaczego miałoby wyjść gorzej? 1sze piwo ciężko jest zepsuć, taka reguła.

 

Godzinę temu, Michal131 napisał:

muszę podkręcić aromaty Lubelskiego. Chciałbym żeby były bardziej wyczuwalne. 

Na to pytanie nikt Tobie nie odpowie, bo każdy lubi co innego. Moim zdaniem tak: 1,5g do 3g/litr chmielu na czas chłodzenia czyli na koniec gotowania oraz taka sama ilość do fermentora na 4-5 dni przed rozlewem. Jest taka tabelka ile chmielu dawać na chmielenie na zimno w zależności od stylu piwa i generalnie ja mniej j. w. bym nie dawał. Tu jest ta tabelka https://bisonbrew.com/dry-hopping/

Zresztą weź gęstwę z tego piwa i zrób podobną warkę i chmiel jak Ci się podoba, są różne schematy chmielenia - czytaj i eksperymentuj.

W moim polskim ale dałem tylko marynkę na goryczkę i potem nic, po raz pierwszy cały lubelski (50 gramów) dam na 5 dni przed rozlewem, chce zobaczyć jak to wyjdzie a powinno wyjść dobrze.

Godzinę temu, Michal131 napisał:

minusy to Pewnością brak takiej głębi smaku. Nie jest źle jednak brakuje tu jakiegoś tła. Takie trochę jednowymiarowe.

Ten szczep S04 tak ma, to piwo będzie klarowne za jakiś czas i uczucie pustości (takiej nawet lagerowej) minie, ono się ułoży i wyda subtelne estry górnej fermentacji i wtedy musisz zobaczyć co się dzieje po czasie i jakie to piwo jest. Tzn na S04 piwo zmienia się w czasie, zobacz jakie jest jak się wyklaruje w butelkach.

Edytowane przez Piotr Ba
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.