Skocz do zawartości

Chabrowe Wzgórze, Weizen nr1, #7


rex5555

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś do opisu mam piwko pszeniczne podarowane mi przez 'tieroo'

Aromat: bogaty we wszystkie te estry , orzeźwiający, przy głębszym wdechu lekko wyczuwalny alkohol

Kolor: słomkowy, jasny, klasyczny, super

Nagazowanie: średnio-niskie, uważam że za słabe

Piana: przy nalewaniu wysoka, dobrze wróżąca, ale w miarę picia pozostają tylko wysepki z pianą; uważam że gdyby było bardziej nagazowane to i piana by się wyśmienicie trzymała

Smak: estrowy, czyli te wszystkie estry :) , mam również wrażenie wodnitego, wyczuwam lekko chmiel i lekko alkohol.

Już nic nie wyczuwam, bo się skończyło.

Podsumuje jeszcze: piwko udane, porównam do danych z etykiety(4,9%ABV 12,9°Blg) - wydaje mi się jakby miało trochę więcej alkoholu, ale nieznacznie smakowało, dziękuję.

 

uj0o26kbef6r_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do opisu mam piwko pszeniczne podarowane mi przez 'tieroo'

Aromat: bogaty we wszystkie te estry , orzeźwiający, przy głębszym wdechu lekko wyczuwalny alkohol

Kolor: słomkowy, jasny, klasyczny, super

Nagazowanie: średnio-niskie, uważam że za słabe

Piana: przy nalewaniu wysoka, dobrze wróżąca, ale w miarę picia pozostają tylko wysepki z pianą; uważam że gdyby było bardziej nagazowane to i piana by się wyśmienicie trzymała

Smak: estrowy, czyli te wszystkie estry :) , mam również wrażenie wodnitego, wyczuwam lekko chmiel i lekko alkohol.

Już nic nie wyczuwam, bo się skończyło.

Podsumuje jeszcze: piwko udane, porównam do danych z etykiety(4,9%ABV 12,9°Blg) - wydaje mi się jakby miało trochę więcej alkoholu, ale nieznacznie smakowało, dziękuję.

 

http://tinypic.pl/i/00030/uj0o26kbef6r_t.jpg

Dziękuję za ocenę. To moja pierwsza pszenica i zaledwie 7 warka w życiu ;-) Wnioski wyciągnąłem, pszeniczki jeszcze będą w tym roku, na pewno naniosę poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.