Skocz do zawartości

Za dużo drożdży?


Rekomendowane odpowiedzi

Nastawiłem cydr z pożywką DAP i od razu ciaaach tyle drożdży ile dodaję do piwa. Po przeczytaniu opakowania dowiedziałem się, że przegiąłem z ilością drożdży trzykrotnie.

Z fermentora bucha siarkowodór wymieszany z zapachem cydrowym. Czy zbyt duża ilość drożdży może powodować nadmierną produkcję związków siarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiałem nigdy cydru, nie wiem jaka jest charakterystyka tych drożdży, ale miałem niejednokrotnie zapach siarkowodoru z rurki, z tego co pamiętam w szczególności przy drożdżach belgijskich, po prostu waliło w całym pomieszczeniu. Pocieszające jest to, że za każdym razem zapach siary znikał po paru dniach do tygodnia zwykle i finalnie piwo wychodziło super, bez żadnych niepożądanych aromatów. Przeczekaj to, może jak i w przypadku moich drożdży sytuacja się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Nastawiłem cydr z pożywką DAP i od razu ciaaach tyle drożdży ile dodaję do piwa. Po przeczytaniu opakowania dowiedziałem się, że przegiąłem z ilością drożdży trzykrotnie.

Z fermentora bucha siarkowodór wymieszany z zapachem cydrowym. Czy zbyt duża ilość drożdży może powodować nadmierną produkcję związków siarki?

Cydr to jak słabe wino, a jajo napewno zniknie. Za każdym razem daje pożywki, kiedyś zlałem na cake'a z kveików skare, wyszło ok. Więc jajo zniknie daj im posprzatać i ulotnić się jaju.

A za dużo drożdży to chyba nie problem w tak mało wymagającym trunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend nastawiłem pierwszy cydr i też dają jajem. Puściłem w 18, teraz po kilku dniach mają 24°C.  Jakieś do cydru z Mangrove Jack's. Jajo bardzo lotne jak pisze kolega wyżej, uleci z czasem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok drożdży. Mangrove do cydru tak dają do wiwatu, ze musiałem garaż przewietrzyć. Z czasem schodzi, a jak ci szkoda czasu to metodą winiarzy możesz wrzucić na cichą kawałek miedzi (drut, rurka, albo cokolwiek łatwego do umycia i dezynfekcji). Zdaje się gdzieś widziałem informację, że zachodzi reakcja z CO2 która to niweluje, więc im większe wysycenie dwutlenkiem węgla tym szybciej zniknie zapach siary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.