Skocz do zawartości

Klarstein Füllhorn - czy ktoś używa i mógłby się podzielić uwagami?


Scovron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Po prawie 40 zacieranych warkach nastał czas wymiany mojego lidlowego kociołka (27 l, 1800 W) na coś trochę większego i mocniejszego. Nie odczuwam potrzeby posiadania kotła z automatyką, zależy mi przede wszystkim na mocniejszej grzałce i trochę większej pojemności tak, żeby się dało zacierać 20-litrowe warki o BLG powyżej 18 z zachowaniem proporcji "3 litry wody na 1 Kg słodu".

W oko wpadł mi Klarstein Füllhorn (https://www.klarstein.pl/AGD/Kotly-warzelne/F-llhorn-kociol-zacierny-2500W-30l-wyswietlacz-LED-timer-stal-nierdzewna-304.html). Jeżeli ktoś z forumowiczów używa takiego kociołka, to bardzo proszę o opinie.

 

Z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, nie znam nikogo kto ma, więc się wypowiem ;) 

W stosunku do Lidlowego kociołka (jakieś 5-7 warek na podobnym), to wydaje mi się, że ten jest wyższy i węższy. Ogarniesz jakoś mieszanie, żeby Ci się nie przypalało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elroy napisał:

W stosunku do Lidlowego kociołka (jakieś 5-7 warek na podobnym), to wydaje mi się, że ten jest wyższy i węższy. Ogarniesz jakoś mieszanie, żeby Ci się nie przypalało?

Hmm... tego nie wziąłem pod uwagę, ale wg specyfikacji całkowita wewnętrzna wysokość to 47 cm, a przecież nie będę miał zacieru pod korek - łyga jest dłuższa :)

Ewentualnie kupię jakąś sztywną, drewnianą, bo aktualnie mam taką najprostszą, z tworzywa, która jest dość miękka.

Kocioł ma możliwość zmniejszenia mocy do 1600, albo 900 W - przy podgrzewaniu podczas zacierania na pewno nie szedłbym pełną mocą, 1600 W pewnie by było optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowiec to była konstrukcja jednak z kawałka grubszego metalu, to mamy dość cienką blachę. Przy ręcznym mieszaniu może być różne. 

Ciężko poradzić, bo po latach na różnych konstrukcji diy przekonałem się do automatów. A i tak kupiłem takowego z 3 ręki, używanego, i służy.

Natomiast ten Klarstein, to jak sam producent słusznie zauważa, to kocioł warzelny, nie zacierny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Chyba się jednak zdecyduję na ten garnek i w weekend go zamówię. Pompka z Ali jest z pewnością opcją do rozważenia, ale pierwszą warkę zrobię jednak bez niej.

Dam znać, jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.