Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM702 Prace sezonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji roku saisona ogłoszonego przez PSPD, dziwi mnie cisza wokół najnowszej premiery Fermentum Mobile.

 

Za stroną producenta:

Typ fermentacji: górna 

Zakres temperatur fermentacji: 20-28 st.C 

Stopień odfermentowania: 76-85%

Flokulacja: średnia

Tolerancja alkoholu w piwie: 10% ABV

Profil smakowy: łączy właściwości belgijskich i francuskich szczepów do saisona. Pozwala uzyskać bogaty profil aromatyczny i głębokie odfermentowanie

Szczep polecany do piw w stylach: Saison, Grisette

Profil szczepu zbliżony do: brak odpowiednika

https://fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm702-prace-sezonowe/

 

Plany na grisette mam zawsze, więc będzie okazja sprawdzić ten szczep pod nieobecność Wyeast Farmhouse i Imperial Rustic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się jeszcze jednoznaczna informacja (dla mnie istotna) od FM, czy blend ma gen STA1.

9 godzin temu, zasada napisał:

Pozwala uzyskać bogaty profil aromatyczny i głębokie odfermentowanie

Wydaje się, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joosto napisał:

czy blend ma gen STA1

Ej, serio można dopytać. Mnie nie ma na FB ale chyba tam najszybciej by było.

W każdym razie zamówione, obstawiam, że przed przyszłym weekendem przyjdą/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zasada napisał:

Ej, serio można dopytać

Ej, serio próbowałem...  na stronie FM na twarzoksiążce, nie doczekałem się odpowiedzi...

Liczyłem, że może też ktoś próbował wcześniej zasięgnąć podobnej informacji i już coś wie

PS. U mnie też zamówione ;)

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zasada, ja zdaję sobie sprawę, że to jest tylko Limited Edition, ale...

- w opisie szczepu powinno być takie info o STA1 ( jak w saison'owych szczepach Lallemand'a)

- brak komunikacji z FM nie tworzy aury zaufania

 

Jeśli wysuwam  pochopne wnioski to proszę o usunięcie mojego/ich postów z tego tematu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Joosto napisał:

- brak komunikacji z FM nie tworzy aury zaufania

No właśnie o tym napisałem. Też mnie to dziwi.

Pozostaje poczekać. Może odpowiedzą z opóźnieniem.

 

@Joosto po zadaniu pytania na workspace PSPD pojawiły się informacje, od FM ale nie bezpośrednio.

Cytat

X: Na 99% STA1+
Y: Z 1 ręki, nie badają obecności tego genu, z banku drożdży też nie mają takiej informacji, niemniej patrząc na inne popularne szczepy saison to ciężko nie zgodzić się z X. Jeszcze jedno inside info, jest to blend 2 obecnie sprzedawanych szczepów przez FM

I teraz się zastanawiam. FM21 z... FM25 - FM26 - FM27 - FM28?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
14 godzin temu, Noeldarek napisał:

Uwarzylem pierwsze piwo na nich i to odfermentowanie deklarowane o kant dupy rozbić - zeżarły wszystko więc słabo na max bo nie takich drożdży szukałem.

Z 10,5 zjadły mi do 1. Smak aromat: owoce, lekka siareczka, lekki kwasek i zaakcentowana goryczka. Jasne, próbka z BLG to tylko więc w butelkach może być różnie ale. Ta sama brzeczka oddana Danstar Farmhouse zeszła do 1,5 i ma owoce i przyprawy bez innych nut (znów próba z pomiaru więc tylko poglądowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo o początkowym 9 blg. Starter litrowy z fiolki. Końcowe blg nie mierzone. Start w 17 st.C, końcówka w 25st.C. Poprzez wachlarz aromatów przewinęła się siarka i diacetyl. Piwo zdrowe, klarowne bez oznak infekcji, ale ciągle z grupkami drożdży na powierzchni. Szkoda mi czasu na zabawę w "a może się uda" - poszło w kibel ( na szczęście tylko 10L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.