Skocz do zawartości

Podwójna cicha


korko_czong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie, czy ktoś próbował robić podwójną cichą, tzn. z dodatkowym zlewaniem piwa znad osadu po standardowej fermentacji cichej. Zawsze będzie trochę mniej osadu w butelkach i piwo będzie klarowniejsze. Jak myślicie warte to zachodu czy tylko zbędne robienie sobie dodatkowej roboty z dodatkowym potencjalnym ryzykiem zakażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zbędne lecz nie jestem jakimś tam mentorem.....moje dwie warki wyklarowały wystarczająco i piwko było przejrzyste....zauważyłem jednak że butelki zlewane na końcu (zlewanie przez kranik blisko spodu) lepiej i szybciej nagazowały, także nie wiem czy przy dwukrotnej cichej nie pozbędziesz się zbyt dużo drożdży czego skutkiem może być niedogazowanie piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w zasadzie odpowiedzieli, dodam tylko, że po zakończeniu fermentacji cichej nie mieszasz tego co zostało na dnie. Więc z założenia powinno być klarowne.

Możesz lagerować, po cichej zlać do beczki i trzymać w jak najniższej temperaturze.

Albo po prostu wyklarować - szybciej i pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nawet trzy razy cichą - cichszą i najcichszą

Ja bym zrobił jeszcze milczącą :D:)

 

po zakończeniu fermentacji cichej nie mieszasz tego co zostało na dnie

Przeczytałem gdzieś, że glukozę można dodawać bezpośrednio do butelek lub dodać do niewielkiej ilości wody.

Więc żeby się roztwór glukozy dobrze połaczył muszę to porządnie zamerdać.

Czy popełniłem błąd przy refermentacji robiąc właśnie tak jak napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd, że zamerdałeś ? jeśli w tym samym naczyniu co zgromadzony osad, to owszem, popełniłeś. Gdy chcesz rozmieszać surowiec do refermentacji w całej objętości piwa trzeba przelać je (nie wzburzając osadu) do innego pojemnika.

Przetestowałem już chyba wszystkie możliwe sposoby, od mieszania całej objętości, przez strzykawki do sypania cukru prosto do butelek - i ten sposób przy ich większej ilości wydaje mi się najszybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś, że glukozę można dodawać bezpośrednio do butelek lub dodać do niewielkiej ilości wody.

Więc żeby się roztwór glukozy dobrze połaczył muszę to porządnie zamerdać.

Czy popełniłem błąd przy refermentacji robiąc właśnie tak jak napisałem?

Czytałeś nie dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no ale z cichej też musisz przelać do innego fermentatora mistrzu. W innym wypadku cicha niepotrzebna. Na cichej też na dno fermentatora opadają drożdże więc jeśli to zamerdałeś to masz stan jak po przelaniu z burzliwej.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwej przelałem na cichą do fermentora z kranikiem, piwko postało sobie jeszcze 2 dni. W tym czasie zajmowałem się m. in. butelkami. Potem wlałem roztwór glukozy, zamerdałem i rozlałem.

no i straciłeś 2 dni. Przez te dwa dni miało się odstać jeszcze - opaść trochę osadu. Trzeba przelać przed samym butelkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie żeby uniknąć 2krotnego przelewania po cichej muszę robić burzliwą w fermentorze z kranikiem nie?

bo w przeciwnym wypadku muszę przelać z burzliwej do fermentora z kranikiem, potem po cichej do tego bez kranika i jeszcze raz do tego z kranikiem.

Dużo roboty i wysokie ryzyko infekcji.

 

I mam jeszcze pytanie odnośnie ilości glukozy do refermentacji. Pytałem o nie w moim wątku w dziale ZAPISKI PIWOWARÓW ale nikt mi na nie nie odpowiedział. Na opakowaniu było napisane żeby dać 150-200g na 20l.

Ja dałem 200 na 23 litry i po otwarciu niektóre butelki się pienią - nie jest to wina wstrząśnięcia butelki - niektóre stały nawet 12h w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest co najmniej kilka.

 

1. Burzliwa w fermentorze z kranikiem.

2. Dokupić fermentor z kranikiem.

3. Dekatenować do butelek z fermentora bez kranika.

 

Wybierz co tobie najbardziej odpowiada.

 

A ilość glukozy jest zależna od stylu piwa i jego ilości. Najlepiej użyć kalkulatora, np. tego: http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już dokupować to raczej bez kranika. Po co kolejny z kranikiem?

Moim zdaniem fermentor z kranikiem zawsze lepszy od tego bez. Łatwiej logistycznie się zabrać za warzenie. Bo chyba zawsze się wszystkie zapełnia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fermentor z kranikiem zawsze lepszy od tego bez. Łatwiej logistycznie się zabrać za warzenie.

To fakt: wygodniej się przelewa, ale kranik ciężko domyć i ryzyko infekcji się zwiększa...

To pisałem ja, który nie tak dawno przynajmniej kilkanaście warek zrobił w fermentorze z kranikiem. ;)

 

Bo chyba zawsze się wszystkie zapełnia? ;)

No... jeden z kranikiem musi zostać pusty. Żeby można było do niego przelać, dodać glukozy i zabutelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zawsze wolny - to fakt.

 

A z tym czyszczeniem to chyba nie jest tak strasznie - mi się "jeszcze" nie przytrafiło zakażenie (tak podejrzewam), ale nie mam aż tak ładnego dorobku w warkach. Choć muszę powiedzieć że fermentory z kranikiem były już po kilka razy myte.

 

Nie wiem jak to dokładnie jest, ale mnie się wydaje, że skoro brzeczka składa się właściwie tylko z białek, cukrów i alkoholu (no polifenoli, estrów i innych śladowych związków... ) które są rozpuszczalne w wodzie. To przemywanie gorącą wodą powinno skutecznie je usuwać. Zwłaszcza, że w piwie nie powinno być tłuszczów a to one świetnie sklejają różne substancje po kątach.

 

Zobaczymy więcej warek pokaże czy wystarczająco domywam kraniki i fermentory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.