Skocz do zawartości

Czy dodawać cukier do cichej fermentacji?


Miły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zakupiłem i nastawiłem brewkit Master Pint CONTINENTAL LAGER i w instrukcji na opakowaniu przed butelkowaniem jest jeszcze etap beczkowania. Domyślam się że chodzi tu o cichą fermentację jednak każą podczas beczkowania dodać jeszcze 85g cukru...? Z cichą fermentacją na oryginalnej instrukcji w brewkicie spotkałem się pierwszy raz i dodatkowo ten cukier mnie zaintrygował. Czy może orientujecie się co to ma na celu? Czy chodzi o to żeby reszta drożdży dopracowała do końca? Ktoś stosuje takie rozwiązanie? Starałem się znaleźć informacje na ten temat ale nie udało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jakie zdjęcie byś nie zrobił to ta instrukcja i tak będzie nieczytelna ?.

Opcja beczkowania to zapewne przelew do kega z refermentacją, ciebie bardziej pewnie interesuje butelkowanie więc tą partię opuść... zreszta chyba należałoby całość opuścić i obejrzeć dowolny film instruktażowy jak robić piwo z brewkita.

"chydrometr" ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafple napisał:

Obawiam się, że jakie zdjęcie byś nie zrobił to ta instrukcja i tak będzie nieczytelna ?

Dokładnie ? Na szczęście to nie mój pierwszy brewkit tak więc itak robiłem po swojemu ? Swoją drogą gdybym pierwszy raz robił tylko z tej instrukcji to mógłby się człowiek zniechęcić ? Jak wrzucałem zdjęcie i jeszcze parę razy przeczytałem tą instrukcję to też mi przeszło przez myśl że to beczkowanie jest opcjonalne i odnosi się do kega ? Ja jak najbardziej będę butelkował ?

 

Dziękuję za odpowiedzi, tajemnica cukru do cichej fermentacji chyba została rozwiązana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.