Skocz do zawartości

Sprawdzenie receptury Smoked baltic porter (BA)


kakaowy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.
Mógłbym prosić o konsultacje/ sprawdzenie receptury? Wpadłem na pomysł wędzonego, mocniejszego porterka bałtyckiego.
Warka 28 l, niektórych słodów nie znalazłem w apce więc są podobne jak nie identyczne zamienniki.
Nie jestem jakimś purystą co do warzenia/stylu i trochę na freestyle więc bez paniki

 

Na cichą dodam płatki dębowe oraz dębowe palone około 50 gram

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Surowce fermentujące 4kg Smoked (Beech) Viking Malt 自 Ziarno 10 EBC OG DODAJ Lightly Peated Viking Malt B Ziarno EBC 37.8% 1.4kg Vienna Malt Weyermann Ziarno 5.9 EBC 17% 1.3kg Munich Weyermann 6 Ziarno 23 EBC 13.2% 600 Caramel Malt Light 30 Bindewald 姜生 Ziarno 33 EBC 12.3% 400 Biscuit BestMalz Ziarno 50 EBC 5.7% 380 Chocolate Light Viking Malt 韩 Ziarno 400 EBC 3.8% 200 Carafa Weyermann 串 Ziarno 630 EBC 3.6% 200 Caramel 150 Viking Malt 单 Ziarno 150 EBC 1.9% 200 Wheat Malt Avangard Ziarno EBC 1.9% 100 Chocolate Wheat Weyermann 自造 Ziarno 1000 FBC 1.9%”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ABV OG 6.5% 1.060 FG 1.016 1.014 33.5 EBC IBU 5% 9.3% 1.090 1.085 1.024 20 BU/GU BU/ 0.27 59 59 40 37 0.53 0.43 0.43”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony nie polecam słodów wędzonych od VM. Kupiłem w TB, więc sklep jak dla mnie sprawdzony. Rauchbier 14 blg z ok. 60% słodu wędzonego bukiem ma wędzonkę na granicy sugestii. Lubię i używam słodów VM, być może trafiła się słaba partia,  ale następnym razem dla konkretnej wędzonki pójdę od razu w Steinbacha.

Kiedyś użyłem też słodu wędzonego brzozą od VM, bodajże 20% w braggocie, wędzonka była słaba, ale wyczuwalna, co było efektem, którego oczekiwałem.

Nie używałem nigdy torfowych, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.