Skocz do zawartości

Jak zdekantować piwo z wiśniami


coder

Rekomendowane odpowiedzi

winiarze nie dają owoców do balonów tylko wyciśnięty z nich sok ,

teraz pozostaje ci tylko wytrzepanie do większego naczynia , oczywiście przez jakieś sito lub gazę.

Na drugi raz proponuję zrobić miazgę w fermentatorze (kilka dni ) i odcisnąć z nich sok .

Dodać sok do piwa ...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź wężyk o większym przekroju albo zasysaj płyn zbliżając zanurzony koniec wężyka do ścianki balonu. Leci wtedy wolniej ale sie nie zatyka owocami. Winiarzem nie jestem ale swoje wiśniowe piwo tak dekantowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może obciąć końcówkę wężyka tak żeby zrobiła się taka "gwiazda" - wystarczą trzy ciachnięcia nożyczkami. Ja tak zrobiłem, żeby się nie przypychało gdy wężyk dotykał scianki baniaka. Tu może też trochę pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może obciąć końcówkę wężyka tak żeby zrobiła się taka "gwiazda" - wystarczą trzy ciachnięcia nożyczkami. Ja tak zrobiłem' date=' żeby się nie przypychało gdy wężyk dotykał scianki baniaka. Tu może też trochę pomoże.[/quote']

Banalnie i genialnie, dobra uwaga na przyszłość!

Ja mam takie wężyki do ściągania wina z balonów. Nie trzeba owoców, aby węży się przyssał do ścianki.

Teraz jak dojdzie do ścianki to i tak wino przelatuje przez wycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaginający się wężyk faktycznie irytuje, dlatego od dłuższego zcasu stosuję połączone 2 węże, jeden giętki, a drugi do wody ze schładzarki. Jest grubszy i nie wygina się.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja stosuje połączenie wężyka silikonowego i kawałka oplotu o długości 5 cm zaślepionego na końcu. Takiego kondoma z oplotu naciągam na wężyk tak żeby pracowało 2-3 cm oplotu. Nie sprawdza się dla drobnych zanieczyszczeń ale dla wiśni powinno jak najbardziej się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.