Jump to content
Sign in to follow this  
coder

Jak zdekantować piwo z wiśniami

Recommended Posts

Mam problem logistyczny, próbuję zdekantować wiśniowe piwo z balonu do kega. Połowa jakoś zeszła, ale reszta nie chce - wężyk bez przerwy się przytyka pływającymi wiśniami. Jak sobie winiarze radzą w takich sytuacjach?

winiarze nie dają owoców do balonów tylko wyciśnięty z nich sok ,

teraz pozostaje ci tylko wytrzepanie do większego naczynia , oczywiście przez jakieś sito lub gazę.

Na drugi raz proponuję zrobić miazgę w fermentatorze (kilka dni ) i odcisnąć z nich sok .

Dodać sok do piwa ...pozdr

Może weź wężyk o większym przekroju albo zasysaj płyn zbliżając zanurzony koniec wężyka do ścianki balonu. Leci wtedy wolniej ale sie nie zatyka owocami. Winiarzem nie jestem ale swoje wiśniowe piwo tak dekantowałem.

Spróbuj może obciąć końcówkę wężyka tak żeby zrobiła się taka "gwiazda" - wystarczą trzy ciachnięcia nożyczkami. Ja tak zrobiłem, żeby się nie przypychało gdy wężyk dotykał scianki baniaka. Tu może też trochę pomoże.

Spróbuj może obciąć końcówkę wężyka tak żeby zrobiła się taka "gwiazda" - wystarczą trzy ciachnięcia nożyczkami. Ja tak zrobiłem, żeby się nie przypychało gdy wężyk dotykał scianki baniaka. Tu może też trochę pomoże.

Banalnie i genialnie, dobra uwaga na przyszłość!

Spróbuj może obciąć końcówkę wężyka tak żeby zrobiła się taka "gwiazda" - wystarczą trzy ciachnięcia nożyczkami. Ja tak zrobiłem' date=' żeby się nie przypychało gdy wężyk dotykał scianki baniaka. Tu może też trochę pomoże.[/quote']

Banalnie i genialnie, dobra uwaga na przyszłość!

Ja mam takie wężyki do ściągania wina z balonów. Nie trzeba owoców, aby węży się przyssał do ścianki.

Teraz jak dojdzie do ścianki to i tak wino przelatuje przez wycięcia.

zaginający się wężyk faktycznie irytuje, dlatego od dłuższego zcasu stosuję połączone 2 węże, jeden giętki, a drugi do wody ze schładzarki. Jest grubszy i nie wygina się.

Edited by Belzebub

Cześć.

Ja stosuje połączenie wężyka silikonowego i kawałka oplotu o długości 5 cm zaślepionego na końcu. Takiego kondoma z oplotu naciągam na wężyk tak żeby pracowało 2-3 cm oplotu. Nie sprawdza się dla drobnych zanieczyszczeń ale dla wiśni powinno jak najbardziej się udać.