Skocz do zawartości

Fermentacja burzliwa a potem cicha


Bartkii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z działki do domu jakieś 10 minut autem... w domu od razu włożę fermentor do takiej dużej kasty budowlanej z zimną wodą...może zejdę poniżej 3 godzin.

Idę na żywioł z tym zacieraniem najwyżej jak coś pójdzie nie tak to drugi raz tego nie zrobię. Lekcja będzie bo z góry ciężko mi przewidzieć cały proces... A ten płyn lugola tez może być bo w aptece kupiłem?

Tak, może być. Da się odczytać, jak czasem robię próbę, to taki stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie, wybiegając w przyszłość, zastanawiałem się, czy będę mógł sobie u siebie uwarzyć jakiegoś lagerka a potem przetransportować gorącą jeszcze brzeczkę w miejsce gdzie będą odpowiednie warunki do fermentacji - u siebie w bloku niestety takowych nie mam - chyba, że zjem wszystko z lodówki i wstawię do niej 30L fermentator :D. Napisz więc jak poszło ci z transportem. Ja się obawiam, że więcej z takich operacji będzie szkody niż pożytku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza warka pierwsze spostrzeżenia pierwsze problemy.

piec gazowy w domu przy użyciu 2-ch palników jest spoko od zacierania i grzania wody do wysładzania ale zagotować 20 parę litrów to już problem...chyba mi zabrało 40 minut.

Wysładzanie: No tego się obawiałem kwestia chyba praktyki bo latałem jak dzikus z rondelkiem gorącej wody do kadzi filtracyjnej a na kadzi durszlak i jazda :rolleyes: coś mi nie poszło bo uzbierałem tyko niecałe 20L. Więc dogrzałem parę litrów ale fakt faktem jak już zejdzie z młóta to nawet jak się zaleje to już lipa...trudno.

a na koniec oczywiście chłodzenie brzeczki. Bałem się zostawić na zewnątrz żeby nie zamarzła choć niewiem czy to szkodzi czy nie.

Mam jedno pytanie bo teraz jeszcze ją dochładzam od północy stoi w piwnicy i czekam co by zadać drożdże i mam pyatanie czy takie długie stanie może zaszkodzić?

Dzięki

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec gazowy w domu przy użyciu 2-ch palników jest spoko od zacierania i grzania wody do wysładzania ale zagotować 20 parę litrów to już problem...chyba mi zabrało 40 minut.

Przydaje się grzałka elektryczna o dużej mocy jako dopalacz - ja mam 1.4kW, ale i 2kW nie jest za dużo. Kosztuje niewiele, a znacznie skraca czas do zagotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie bo teraz jeszcze ją dochładzam od północy stoi w piwnicy i czekam co by zadać drożdże i mam pyatanie czy takie długie stanie może zaszkodzić?

Dzięki

Jeśli tylko nie złapie przy tym jakiegoś dzikiego drożdża to czy będzie się chłodzić 5 czy 15 godzin, to już nie ma różnicy.

Spokojnie mogłeś wystawić na zewnątrz. Przypuszczam, że rano byłoby już wystarczająco wychłodzone do zadania drożdżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogłeś wystawić na zewnątrz. Przypuszczam, że rano byłoby już wystarczająco wychłodzone do zadania drożdżami.

No tak sobie myślałem żeby zostawić ale nie byłem pewien więc stała 2 godziny na zewnątrz i wniosłem do środka a rano miała jeszcze 25 stopni. Przy następnej warce tak zrobię. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Bo już mnie to ma.

Minęło ponad 6 godzin od zadania drożdży i nic ani bulka :smilies: to źle?

Drożdże S-23 dolnej fermentacji wziąłem pół saszetki nie wiem czy ta oszczędność to dobry pomysł, dokładnie 6 g wrzuciłem do 200ml przegotowanej wody o temp. ~25 i trzymałem w tej temp. przez 60 min. od czasu do czasu mieszając.

wlałem do fermentora - temp. brzeczki jakieś 17-18 stopni i spada...zamknąłem i poruszałem ostro żeby się wymieszało...

rurka woda do rurki i siup zostawiłem. Co jest nie tak? Albo jestem nadgorliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeprowadziłeś proces rehydratacji.

Tzn.? powinienem użyć na pół saszetki jakieś 60ml wody i zrobić tzw. krem? Pod jakim względem źle to następnym razem będę mądrzejszy :D

Poza tym jesteś nadgorliwy.

Tak coś mi się wydawało :smilies::D

Będzie dobrze

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Źle przeprowadziłeś proces rehydratacji.

Tzn.? powinienem użyć na pół saszetki jakieś 60ml wody i zrobić tzw. krem? Pod jakim względem źle to następnym razem będę mądrzejszy :beer:

Przy rehydratacji należy użyć wody w stosunku do drożdży 10/1 (wagowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ponad 6 godzin od zadania drożdży i nic ani bulka :beer: to źle?

Mój pierwszy dolniak w tym roku nie burknął ani razu a odfermentował w ciągu dziesięciu dni z 12,5 do 3°Blg. Zwyczajnie pokrywa nie była wystarczająco szczelna. Zerknij do środka czy pojawia się piana, po tym łatwiej poznać czy fermentacja ruszyła i kiedy się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób na sprawdzenie szczelnosci fermentatora to obsewacja rurki, jesli woda w niej jest wypychana przez CO2 nawet jeśli wyraźnie nie widać "bulknięć" powinna poddać się ciśnieniu i powinno być widać jej wypychanie praktycznie w kaźdym momencie,

jeśli zas jest nieszczelność dowa w rurre będzie stała na równym poziomie w obu zbiorniczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git.

Wróciłem z roboty patrze i widze że bulka a ponoć ruszyły już wcześniej z tego co mi domownicy mówili.

Bulka tak raz na 2-3 minuty. Ale piany chyba niema bo tak przyświecam w fermentor latarką i nic nie widze w środku :lol:

Pozdrawiam :okey:

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.