Skocz do zawartości

Keg - spawanie


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiam kega 50l na kociol. Pozostalo mi wspawanie kranu, ale znajomy mechanik ktorego o to poprosilem troche mnie zastanowil.

Stwierdzil, ze jesli nie przejmuje sie korozja to mi to zrobi w przeciwnym wypadku on sie nie podejmuje bo nie ma odpowiedniego sprzetu.

 

Pytanie do uzytkownikow podobnych zestawow: Czy warto sie przejmowac i szukac innego punktu aby to zespawac czy nie jest to problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przerabiam kega 50l na kociol. Pozostalo mi wspawanie kranu, ale znajomy mechanik ktorego o to poprosilem troche mnie zastanowil.

Stwierdzil, ze jesli nie przejmuje sie korozja to mi to zrobi w przeciwnym wypadku on sie nie podejmuje bo nie ma odpowiedniego sprzetu.

 

Pytanie do uzytkownikow podobnych zestawow: Czy warto sie przejmowac i szukac innego punktu aby to zespawac czy nie jest to problemem?

Jak nie ma sprzętu, to w ogóle Ci teraz raczej nie zrobi. Musi to być spawane tigiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad rozwiazaniem z uszczelkami tez myslalem, ale nad wyborem rozwiazania przewazyly opinie z forum.

 

Elroy: czyli kluczowa sprawa jest sprzet, jak zespawa mi tigiem to bedzie ok. Dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w garnku emaliowanym mam kran, wkręcony z dwoma uszczelkami z zewnątrz i od środka i mi nie cieknie. Tak samo planuje zrobić w kegu. uszczelki mnie kosztowały 90 groszy.

A z czego są te uszczelki? Możesz zamieścić fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem mój kran poszedłem do hydraulicznego, wyłożyłem sprawę, pan pogrzebał w wielkiej kupie uszczelek i mi wybrał podchodzące. Nie jest gumowa, jest twarda z jakiejś sprasowanej włókniny, pod wpływem wody puchnie. Zainwestuj 2 złote w uszczelki a jak nie będzie Ci pasować to potem sobie poszukasz spawacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to chyba od kilkunastu warek, przy wlocie pompy. Nie ma łatwego życia, bo w nim zacieram, gotuje wodę do wysładzania i chmielę, długo bo po 70-90 minut. Mam to chyba od 15 warek ale nie pamiętam dokładnie. Na razie 0 wycieków, jak się pojawią to kupię nowe uszczelki ze kolejne 2 złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie ma sensu spawać. Ja też mam zakręcone na uszczelkach i nie ma problemu. Za całej gamy uszczelek wybrałem tekturowe (takie twarde czerwone) i sprawują się idealnie. Nawet pod wpływem ognia trudno jest je spalić jeśli jest wkręcona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w garnku emaliowanym mam kran, wkręcony z dwoma uszczelkami z zewnątrz i od środka i mi nie cieknie. Tak samo planuje zrobić w kegu. uszczelki mnie kosztowały 90 groszy.

Nie kruszy się emalia po zrobieniu otworu? Masz jakiś patent na zrobienie otworu tak żeby nie skruszyć farby? Czy się po prostu nie przejmowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w garnku emaliowanym mam kran' date=' wkręcony z dwoma uszczelkami z zewnątrz i od środka i mi nie cieknie. Tak samo planuje zrobić w kegu. uszczelki mnie kosztowały 90 groszy.[/quote']

Nie kruszy się emalia po zrobieniu otworu? Masz jakiś patent na zrobienie otworu tak żeby nie skruszyć farby? Czy się po prostu nie przejmowałeś?

kruszy się. Na początku się mi to trochę babrało, rdzewiało itd.. ale potem zrobiłem "remont" wyczyściłem krawędzie, pomalowałem kilka razy reparaturką do emalii dałem nowe uszczelki (dokładnie takie jak Ciepyl opisał) i już mam spokój. Uszczelka spuchła i teraz jest szczelnie na amen. Pewnie jak bym to rozkręcił to byłyby ślady rdzy, ale teraz to jest wszystko ładnie uszczelnione i rdzy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem ofertę na oferia.pl dałem cenę 40zł za jedną mufę i zgłosiło się trzech chętnych wykonania, a mufy kupiłem na allegro.

też m się to wydaje cholernie drogie, nie dał bym więcej niż 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację że drogo, dlatego jeszcze tego nie zrobiłem.

 

Jak bym pojeździł po różnych warsztatach to pewnie by się dało taniej, ale na to trzeba mieć czas i kilka adresów.

A myślałeś o jakiś firmach szkolących spawaczy? Można podjechać, pogadać i taki kursant tuż przed egzaminem sobie wyspawa. Pewnie da radę zrobić to za darmochę. Hmmm Może wycinankę plazmą też dałoby radę załatwić.

Pierwsza z brzegu firma: http://www.spoina.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego watku. Czy ma ktoś jakieś doświadczania spawania stali nierdzewnej elektrodami otulonymi przeznaczonymi do stali nierdzewnej. Od lat na własne potrzeby spawam spawarką transformatorową, ale tylko zwykłą stal. Nie wiem, czy można w/w elektrodami skutecznie spawać blachę nierdzewną, jaka musi być minimalna grubość blachy, jaka jest jakość takiego spawu i czy są jakieś parametry do przestrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to potrzebujesz spawarkę z prądem stałym. Mój wujek jest zawodowym spawaczem (stal zwykła), sporadycznie spawał nierdzewkę elektrodą otuloną. Mówił, że da się tak uzyskać bardzo dobry efekt, no ale on jest zawodowcem. Mogę go podpytać o szczegóły. A co chcesz spawać? Jakie elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

U mnie to wyglądało tak że po zapaleniu łuku na rurze o ściance 1,5 mm od razu wylatywała dziura. Niestety spawarka niemal bez żadnej regulacji. Na bimber.info mam kolegów którzy swoje kolumny spawali elektroda , wytrawili spawy antoxem i nic nie rdzewieje.

 

Musisz spawać niskim prądem, i najlepiej na czymś najpierw poćwiczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.