Skocz do zawartości

Stara Butelka Tyskie.


pall.to

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chialem aby ten post byl moim przedstawieniem sie jak i zarowno chcialem zadac pytanie.

A więc nazywam sie Damian, jestem uczniem ostatniej klasy technikum gastronomicznego i interesuje sie ogolnie piwowarstwem jak rowniez interesuja mnie zabytki.

A moje pytanie odnosi sie pewnej butelki.

Moj sasiad pracuje przy budowie autostrady i podczas wykopow znalazl starą butelkę z tyskiego. Chciałbym abyście mi pomogli zdefiniować jej wiek z ktorego moze byc roku. Dodam ze na stronie z Tyskiego Muzeum browarnictwa nie ma tej butelki pokazanej w spisie uzywanych i to mnie zainteresowalo.

 

Na Butelce widnieją napisy:.

-Przód:

FürstlicheBrauerei

Tichau

Unverkäuflich

-Tył:

AnderweitigeVerwendung

Ist Starfbar

 

Dodam ze butelka z dosc grubego szkla.

Mam zdjecia:

nr1: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e90546f0de73b692.html

nr2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a12e5d8771b693ec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz od starego wyjadacza birofila właśnie szkła Tyskich Browarów. Otóż Marek Brandys twierdzi że to butelka jest z przed 1914 roku, gdyby była cała to warta od 150 do 200 zł. Ceny birofilii to zależy ile jest chętnych i kto da najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety butelka nie jest cala,Pieron mogłbyś sie popytac (badź jesli masz) jakiś kontakt do jakiegoś kolekcjonera który byłby chetny zakupić taką butelke?.(oczywiscie w gre wchodzą "symboliczne" kwoty) Lepiej niech ją posiada ktoś kto bedzie mial z tego pozytek niz zeby sie kurzyla na półce :smilies:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wejdź na browar.biz i tam zapytaj czy ktoś chętny. Tylko zapytaj sąsiada bo to jego własność skoro znalazł.

 

Lepiej niech ją posiada ktoś kto bedzie mial z tego pozytek niz zeby sie kurzyla na półce :D.

Czy się kurzy u kolekcjonera czy u Ciebie to pewnie ten sam kurz. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.