Skocz do zawartości

Poradźcie jaki silnik do mieszadła?


Hasintus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Vetis pitolisz. Ja mam gar 50 l o takiej samej średnicy i silniczek z malucha mieszał w nim 12 kg słodu w stosunki z woda 1/3 i się nawet nie zająknął. Portera zacierałem jeszcze gęściej bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tylko krowa nie zmienia zdania.

Silnika z wycieraczek od maluszka używam od dwóch lat. Mieszałem nim zasypy o których wspomniałem wcześniej ( w przeciągu ostatniego roku). Różnica pomiędzy mieszaniem zacieru w kegu a mieszaniem zaciery w garze jest zasadnicza. Pieron miał w mieszadle dwa śmigła połączone jeszcze ze sobą płaskownikiem co stawiała zbyt duży opór dla silnika z malczaka (byc może pomyliłem jego śmigło ze śmigłem Josefika). W garze 50 l w zupełności sprawdza się jedno śmigło z wyrzutem do góry i nie ma mowy o przeciążeniu silnika.

Rożnica w mocy pomiędzy silniczkiem ze stara a z malczaka to 12W. Szału nie ma. Różnica w kosztach zakupu jest 10x. oczywiście wybór należy do Ciebie.

post-739-0-80672100-1327434645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24V z osobówek mają niektóre modele japońskie np, mazda takie znalazłem na allegro za 40-50zł

Ale obroty mi troche nie pasowały więc założyłem silnik od corolli 12V dużo słabszy od tych poprzednich które brałem

za ciężką kasę z Rudy Śląskiej . Ale zasyp 25kg mieli aż miło, zero problemów ze startem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopaty w swoim mieszadle mam ustawione równolegle do dna, oczywiście odpowiednio wygięte jak w śrubie czy śmigle, łopata wcina się w zacier a końcówka wypycha go ku górze. Zacier się dobrze miesza i nie przypala się. Przy takim ustawieniu na pewną będą mniejsze opory. Wrzucałem tu zdjęcie ale po migracji do nowego forum go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :okey: Właśnie pisałem, że dużo linków jak i zdjęć nie ma lub już nie działa.

Tak nie powinno być,ostatnio czytałem ten temat bo szukam pompy do mojej instalacji.Tak to wygląda,ktoś pisze taka pompa będzie dobra daje link,ktoś odpowiada.Efekt taki że linki po pewnym czasie są nieaktualne nie wiadomo o co pytał i w stosunku do czego dostał odpowiedź.Wystarczy odrobina chęci i podać nazwę pompy i po sprawie.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

poszukuję silniczka do swojego mieszadła które "robi się "

-co sądzicie o tym

http://stal-car.na.a...2148194188.html

?

 

 

Cześć,

 

Ja kupiłem ten:

http://stal-car.na.allegro.pl/silnik-wycieraczek-24v-mechanizm-star-jelcz-inne-i2155993355.html

 

Nowa aukcja taki sam nowy silnik 24V i konkretny sprawdzony sprzedawca. W moim wątku jest parę zdjęć jak zrobiłem mieszadło na tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam silnika od wycieraczki tylnej Punto II i działa bez zarzutu. Działa z zasilaczem od komputera 12V, nie grzeje się, obroty w sam raz.

 

http://allegro.pl/silnik-wycieraczek-tyl-fiat-punto-ii-i2099556789.html

 

Towar dość popularny na allegro, nieraz trafi się za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest banalna - trzeba wywiercić dziurę w obudowie tam gdzie jest łoże koła zębatego, w kole zębatym przykręcić długą śrubę o średnicy wywierconego otworu i tą przełożyć przez wywierconą dziurę, tak że osią obrotu staje się oś koła zębatego.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje jutro silniczek od wycieraczek od scani. Co prawda jest na 24 v, ale na 12v tez ciagnie no i ma 3 stopnie regulacji obrotow. Nie mam jeszcze tylko preta do lopatek...

Ja taki kupiłem:

http://www.art-nierd...nierdzewny.html

Nawet przytną na wymiar jak poprosisz.

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zarzutu sprawuje się silnik wycieraczek od Żuka. Znaleziony używany u teścia w garażu- koszt 0zł :D . Do tej pory obleciał 9 warek po ok 50 litrów i nadal świetnie się sprawuje. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.