Skocz do zawartości

Poradźcie jaki silnik do mieszadła?


Hasintus

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkiego typu silniczki od wycieraczek 12V grzeja sie od samego patrzenia na nie. Pozostają 24V, które doskonale sobie radza nawet z gęstymi warkami.

Znam to z autopsji, niedawno ten temat przerabiałem.

Do regulacji obrotów wykorzystałem schemat Bolka przerabiając go z 12V na 24V a do zasilania użyłem 12/24V dość potężnego zasilacza (12A :|).

Aktualnie jadę na 24V silniczku szczotkowym od wózka inwalidzkiego (leciwy ale doskonale się sprawdza) - 0 grzania nawet przy bardzo dużym zasypie.

Części do regulatora obrotów kosztowały mnie 18zł :|

Edytowane przez jurecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na kupno taniego silniczka ale w sumie to w życiu takiej części w ręku nie miałem więc nie wiem z czym to się je... poza tym jak sądzę ważne jest też miejsce do mocowania mieszadła

 

dlatego proszę doradźcie czy brać to

 

http://allegro.pl/silniczek-wycieraczek-przod-opel-omega-b-94-99r-i1847441792.html

 

czy raczej to (mniej brudny)

 

http://allegro.pl/sprzedam-silniczek-wycieraczki-tylnej-fiata-punto-i1834904014.html

 

 

z zasilaczem się wstrzymam - najpierw wypróbuję te które mam w domu

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na kupno taniego silniczka ale w sumie to w życiu takiej części w ręku nie miałem więc nie wiem z czym to się je... poza tym jak sądzę ważne jest też miejsce do mocowania mieszadła

 

dlatego proszę doradźcie czy brać to

 

http://allegro.pl/silniczek-wycieraczek-przod-opel-omega-b-94-99r-i1847441792.html

 

czy raczej to (mniej brudny)

 

http://allegro.pl/sprzedam-silniczek-wycieraczki-tylnej-fiata-punto-i1834904014.html

 

 

z zasilaczem się wstrzymam - najpierw wypróbuję te które mam w domu

 

p.

Jeśli się nie mylę, to silniczki wycieraczek tylnych mają od razu przełożenie na ruch wahadłowy, więc do mieszadła się nie nadają. Silniczek wycieraczek przednich ma oddzielny zespół cięgien a oś kręci się jednostajnie w jednym kierunku.

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silniczek od Fiata Punto I (taki mi się walał po piwnicy) i działa bezproblemowo. Oczywiście grzeje się, ale na razie nie skapitulował.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję zwykły stary silnik wycieraczek od poloneza caro. Po zakupie okazało się, że zębatki w środku są dość mocno zniszczone :D

Dałem mu jednak szansę i spokojnie kręci do tej pory z dwoma łopatkami na osi. Maksymalnie bełtał 7.5 kg słodu (więcej mi nie wejdzie jak 30l zacieru) i radził sobie bez problemów.

Czasami obudowa robi się ciepła, ale na pewno nie gorąca - oczywiście nie mieli bez przerwy, tylko co jakiś czas i przy grzaniu... w sumie nie wyobrażam sobie, żeby mógł się przegrzać (pomijam pracę bez przerwy)

Zrobiłem przełącznik na 2 różne prędkości obrotów, ale IMO nieprzydatny bajer, o ile oczywiście sam silnik nie kręci się za szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

W moim garze 50l, silnik od wycieraczek z malucha kręcił 12 kg słodu (okresowo). Oczywiście był gorący. Mieszałem nim ostatnio także 10 kg słodu w trybie ciągłym i nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradźcie proszę jak podłączać kable do tego silniczka do wycieraczek (12V) i to jeszcze żeby wykorzystać w nim dwie szybkości?

 

przy okazji - czy taki zwykły zasilacz do światła halogenowego daje prąd stały czy zmienny? mogę takim zasilaczem podawać prąd czy musi być taki który da prąd stały np zasilacz od laptopa (no chyba że mylę pojęcia, średni ze mnie elektryk...)

 

normal_silniczek.jpg

 

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak masz samochód to problem z głowy, podpinasz prostownik i masz bardzo dobre źródło zasilania.

Opowieści dziwnej treści. Prostownik wcale nie musi dawać prądu stałego. Już BNP miał problem z zasilaniem silnika od wycieraczek z prostowanika. Pomogłą przesiadka na zasilacz komputerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak masz samochód to problem z głowy, podpinasz prostownik i masz bardzo dobre źródło zasilania.

Opowieści dziwnej treści. Prostownik wcale nie musi dawać prądu stałego. Już BNP miał problem z zasilaniem silnika od wycieraczek z prostowanika. Pomogłą przesiadka na zasilacz komputerowy.

To co prądem zmiennym ładujesz akumulator?, przewinęło się przez moje ręce kilkanaście róznych typów prostowników i jeszcze żaden nie był na prąd zmienny :D. BNP może miał prostownik na 6V do ładowania akumulatorów motocyklowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

transformatory od halogenów dają napięcie zmienne(zarówno toroidalne jak i tzw.elektroniczne).

 

Zasilanie z prostownika nie do końca jest wskazane-szkoda prostownika :D.

 

Mając transformator od halogenów (toroidalny), lub jakikolwiek transformator 230/12, do prostych zastosowań wystarczy mostek prostowniczy , ewentualnie 2 kondensatory filtrujące i pozamiatane, a i koniecznie bezpiecznik po stronie wtórnej.

 

Uwaga transformatory toroidalne !!! 12V jest tam gdzie są grubsze przewody .

 

 

Dobre rozwiązanie do wszelkich silników prądu stałego to zasilacz od PC.

 

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jest jakiś chińczyk, który ma prąd ładowania 2A to się nie dziwię. Używam już kilka lat prostownika polskiej produkcji do zasilania silniczka(silniczek chodzi cały czas podczas zacierania) i radiator jest tylko lekko ciepły :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek oczywiście ma rację, bo trzeba sprawdzić układ połączeń przed podłączeniem napięcia, więc jeśli nie masz praktyki to lepiej daj komuś doświadczonemu do przemierzenia.

Jak masz samochód to problem z głowy, podpinasz prostownik i masz bardzo dobre źródło zasilania.

99,9% domowych prostowników ma prostowanie na jednej diodzie prostowniczej "jedno-połówkowe" co daje efektywnie "połowę napięcia i mocy". Lepiej zastosować transformator 200VA i mostek prostowniczy 25A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.