Skocz do zawartości

Poradźcie jaki silnik do mieszadła?


Hasintus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę zakładał nowego tematu.

Mam lub być może miałem silnik pod mieszadło. Dziś kiedy chciałem sprawdzić czy w ogóle działa złamała mi się ośka. Nie wiem czy to co zostało jeszcze można wykręcić czy rozwiercić i nagwintować? A może jakiś inny sposób?

Poniżej fotki stanu obecnego.

 

post-1478-0-05981900-1395700033_thumb.jpgpost-1478-0-58065100-1395700033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu.

Mam lub być może miałem silnik pod mieszadło. Dziś kiedy chciałem sprawdzić czy w ogóle działa złamała mi się ośka. Nie wiem czy to co zostało jeszcze można wykręcić czy rozwiercić i nagwintować? A może jakiś inny sposób?

Poniżej fotki stanu obecnego.

 

post-1478-0-05981900-1395700033_thumb.jpgpost-1478-0-58065100-1395700033_thumb.jpg

możesz zeszlifować i dospawać śrubę - ja tak zrobiłem z silnikami 24v w których nie było gwintowanej końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"9 obr/min"? daj spokój

 

ja kupiłem na alledrogo silniczek wycieraczek z lanosa za 12PLN+12PLN wysyłka... taki sam nowy w promocji w sieci znalazłem taniej niż to z Twojego linka

 

Nikogo nie namawiam, pytałem tylko, a jeśli chodzi o ilość obrotów są różne modele w takiej samej cenie, wydaje mi się że silnik z reduktorem będzie chodził lepiej, niż silnik wycieraczek, dodatkowo potrzebny jest mniejszy prąd do pracy .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"9 obr/min"? daj spokój

 

ja kupiłem na alledrogo silniczek wycieraczek z lanosa za 12PLN+12PLN wysyłka... taki sam nowy w promocji w sieci znalazłem taniej niż to z Twojego linka

 

Nikogo nie namawiam, pytałem tylko, a jeśli chodzi o ilość obrotów są różne modele w takiej samej cenie, wydaje mi się że silnik z reduktorem będzie chodził lepiej, niż silnik wycieraczek, dodatkowo potrzebny jest mniejszy prąd do pracy .

 

Pozdrawiam Piotr

 

To nietrafiony wybór, silniczki mają częściowo plastikowe tryby, działać to będzie sezon może dwa w zależności od czasu pracy, ale są skazane na szybsze zużycie.

Miałem taką najmocniejsza wersję /teraz już niedostępną są lepsze rozwiązania więc nie polecam.

Mim zdaniem lepszego wyboru "cena/jakość" jak motoreduktor - silnik od wycieraczek samochodowych nie ma.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A mam takie pytanie. Chodzi mi o silniczki od samochodów BMW. Bo niektóre silniczki od siebie się różnią wyglądem (inny model samochodu i inaczej wygląda silniczek) . A jak jest z mocowaniem czy otwory których jest trzy na śruby. Mają rożne odstępy od siebie.

Czyli Inny model silniczka to inny rozstaw otworów. Czy otwory to jest standard, norma i jest taki samy dla wszystkich silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwint w większości jest M8. M6 też się trafia ale to słabsze modele, np. od malucha.

Rozstaw 3 śrub jest większości taki sam, ale najmocniejszy chyba z nich od BMW E-34 ma większy rozstaw.

Generalnie Boschowskie silniki do BMW są dobre, mielę na nich słód na walcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dostałem od teścia silnik na prąd zmienny. Firmy IBM.

Sam nie wie skąd go ma.

 

Ma on na obudowie napisane:

 

220V 0,25A

 

INPUT 30W

 

Pytanie czy taki silnik pociągnie mieszadło?

Ma on plastikową zębatkę na osi, oraz sprzęgło które pozwala poruszać się zębatce siłą bezwładności po zatrzymaniu silnika.

 

Ewentualnie silnik od wiatraka biurkowego. Nie znam parametrów bo kumpel ma taki i chce mi dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko czy pociągnie on mieszadło?

Niby jest napisane że 30W, ale ... 30W/0,25A = 120V, a nie 220.

Czy dla prądu zmiennego liczy się to inaczej?

 

Czy to input oznacza że prąd z gniazdka ma mieć 30w, ale silnik może mieć inną moc?

 

Kurde, ale wstyd. Miałem to na studiach, nawet laborki z tego robiłem i nic nie pamiętam. :/

 

Trochę słabo że ma on tylko 2 stany: on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem czy jest to silnik na prąd zmienny 220V. Jest tam taka pucha do której wchodzi przewód z wtyczką i z niej drugi wychodzi do silnika. Może jest tam układ zmieniający na prąd stały?

 

Co do wycieraczek to nie widzi mi się kupowanie silniczka, skoro mam już jakiś który leży bezużytecznie. Poza tym przy nim mam z głowy sprawę zasilania, bo ma od razu wtyczkę do gniazdka ściennego.

 

Może czegoś nie kumam, ale czemu

silniczek od wycieraczek plus zasilacz na 12V ,będzie to lepsze rozwiązanie i na pewno bezpieczniejsze niż silnik na 220V

????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bezpieczniejsze" to znaczy że przy myciu gara zaciernego i mieszadła możesz zamoczyć silnik i po włączeniu go do sieci możne być przykra niespodzianka w postaci " elektrowstrząsu"

bądź spalenie silnika

lepsze do drugie niż to pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że silnik i mieszadło, a tym bardziej gar będą w jednym nierozłączalnym kawałku?

 

Będą 4 elementy: silnik, przekładnia z zaciskiem i stelażem, mieszadło, garnek.

Na gar pójdzie stelaż przekładnią, mieszadło podłączane do zacisku jak w wiertarce, a silnik na pasku do przekładni. Elektryka będzie z dala od wody, nie będzie myta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez przesady.... jak prawidłowo wykonasz instalację najpierw wywali różnicówkę...

 

Chyba że nie masz "różnicówki" (instalacja TN-C). Osobiście nawet gdybym miał TN-S`a to brałbym silniczek na 12 lub 24 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.