Skocz do zawartości

19.09.2010 r 150 lat Browaru w Zabrzu


dyrcio

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Śląska szuka sposobu na spędzenie dzisiejszego popołudnia, więc podam link:

 

http://zicherka.pl/event/150-lat-browaru-w-zabrzu

 

Do godziny 17:00 możliwość zwiedzenia browaru, później koncert Lady Pank i Dżemu :lol:

.. a wiec bylem ale wrazenia mieszane. Fakt, ze mozna bylo sie napic niefiltrowanego Slaskiego oraz Slaskiego-nie-mocnego stanowil niewatpliwie atrakcje. W sklepach widuje tylko Slaskie mocne. Niestety na zwiedzanie sie nie zalapalem, bo bylem ok. 15:00 i chetnych bylo tylu w kolejce, ze juz nie bylo szans sie zalapac. Widocznie browary nie spodziewaly sie (?) takiego zainteresowania. Moze nastepnym razem jakos lepiej to zorganizuja: wiecej przewodnikow, wieksze grupy itd. Na zewnatrz, dla tych co sie nie zalapali na zwiedzanie nie bylo w sumie nic interesujacego. Mega-ogrodek piwny, scena, konkursy dla dzieci i pokazy: strazacki, policji i pogotowia. Atrakcji browarniczych calkowity brak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i załapałem się na zwiedzanie.

Prócz paru birofilii które były w gablotach zwiedziliśmy browar. Na miejscu dowiedziałem się że do warzenia piwa stosują tylko jęczmień, fermentują w otwartych kadziach (później już muzealnik sam się zgubił w myślach), na fermentowi to że tajemnicą jest w ilu °C fermentują dolniaki, ale już tajemnicą nie było ile razy stosują drożdże oraz jakie to były. Najfajniejsze było że piwo trzeba filtrować bo drożdże psują piwo.

Trzeba przyznać że organizatorzy sami przyznali że niespodziewali się takich tłumów i chętnych do zwiedzania browaru. A oprowadzający nas prawpwnicy muzeum dobrzy byli z historii.

Najlepsze co było to piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, które chyba było nierozcieńczone z wodą (było porządnie nachmielone i dojść mocne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.