Jump to content

Kupię śrutownik walcowy

Recommended Posts

2 godziny temu, Kaniutek napisał:

Napęd na 2 wałki jest droższy. Do słodu wystarczy jeden.

Ostatnio ktoś pisał że wystarczy tylko trzeba powoli kręcić bo ziarna bardzo podskakują

Godzinę temu, anteks napisał:

Ostatnio ktoś pisał że wystarczy tylko trzeba powoli kręcić bo ziarna bardzo podskakują

Posiadam śrutownik od Patryka kupiony w 2016r. Jest napędzany tylko jeden wałek (jeżeli mnie pamięć nie myli nie było wtedy innych i z tego co widzę to konstrukcja została od tamtego czasu udoskonalona) i w trakcie śrutowania nie trzeba kręcić wolno, przykryty słód pod swoim ciężarem nie ma jak podskakiwać na wałkach, podskakuje dosłownie kilkanaście ostatnich ziaren ale i one ostatecznie zostają "chwycone" i zostają ześrutowane, bez zmiany tempa.

1 godzinę temu, anteks napisał:

Śrutuję na "Patryku" z prędkością 1 biegu wiertarki Celma. To jest jakies 1100 obr./min. Zesrutowanie 6 kg słodu trwa może z 5 minut. Może mniej. Nic nie podskakuje.

Jeśli komuś coś podskakuje, to chciałbym to zobaczyć.

Edited by Kaniutek

4 godziny temu, Krzyżak napisał:

A w czym Ci to przeszkadza ?

Cena. Za 590 to wolę się z moim żarnowym przemęczyć. W kotle mam cyrkulację, więc brzeczka finalnie i tak jest klarowna.

Edited by fotohobby

1 minutę temu, Krzyżak napisał:

To było napisać "Kupię śrutownik walcowy, możliwie tani" :)

widzisz, gdybym chciał kupić wyrób Patryka w cenie producenta, to nie zakładałbym tu ogłoszenie, tylko kupił na OLX

Tu liczę na używkę, samoróbkę itp itd 

No niestety taniej nie będzie. Każdy wie że ten śrutownik co roku jest kilkadziesiąt złotych droższy, i wątpię czy ktoś sprzeda dużo taniej. Szczególnie że nawet po przerobieniu tony nie widać zużycia. Ja kupowałem za ponad 400, i było mi strasznie drogo. Ale nie żałuję nawet złotówki.
Chcesz taniej to tylko Chiny, ale są różne opinie.

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, lukaschels napisał:

. Ja kupowałem za ponad 400, i było mi strasznie drogo. Ale nie żałuję nawet złotówki.
.

Kupowałeś ten z napędem na obydwa wałki ?

Też uważam że 500 zł za gadżet do piwa to sporo, ale sprzęt mega. Przewalił paręset kilo i zero śladów zmęczenia 

Mam ten z napędem na jeden wałek i nic nie podskakuje

Inwestycja dożywotnia

17 godzin temu, lukaschels napisał:

No niestety taniej nie będzie. Każdy wie że ten śrutownik co roku jest kilkadziesiąt złotych droższy, i wątpię czy ktoś sprzeda dużo taniej. Szczególnie że nawet po przerobieniu tony nie widać zużycia. Ja kupowałem za ponad 400, i było mi strasznie drogo. Ale nie żałuję nawet złotówki.
Chcesz taniej to tylko Chiny, ale są różne opinie.

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Z ciekawości sprawdziłem ile kosztował mnie w 2016r i tak jak kolega pisze taniej nie będzie a po 6 latach użytkowania wiem, że jest to sprzęt, który będzie służył mi do końca mojego piwowarskiego życia. W każdym razie polecam. Cena na zrzucie z wysyłką😉

Zrzut ekranu 2022-02-06 o 12.27.39.png

Pewnie sprzęt bardzo dobry ale to samo można uzyskać młynkiem za 100zł.

Wydawać 500-600zł za gadżet, który używamy przez 5 minut w całym kilkutygodniowym procesie, to trochę drogo.

No ale to hobby więc na coś trzeba kasę trwonić :)

15 minut temu, Krzyżak napisał:

Wydawać 500-600zł za gadżet, który używamy przez 5 minut w całym kilkutygodniowym procesie, to trochę drogo.

Fakt, że przy aktualnej cenie też bym się pewnie bardziej nad tym zastanawiał. Ale tak jak piszesz, na hobby warto czasem wydać trochę kasy. Z resztą skali tego ile osobiście wydałem na cały sprzęt to cena śrutownika nie jest jakaś kolosalna, szczególnie jak się rozłoży to na wszystkie lata warzenia😊 I mam to szczęście, że żona rozumie i wspiera moja pasję 😅

52 minuty temu, Krzyżak napisał:

Można też iść do sklepu i kupić sobie Tyskie. Będzie taniej i bez marnowania czasu. ;)

Jeśli dla Ciebie to gadżet no to faktycznie nie warto. Jeśli umiesz uzyskać to samo młynkiem za 100 zł ... i jeszcze w 5 minut... to jestem pełen podziwu.

Ja mam swój śrutownik walcowy od 2014 albo 2013 roku. Nie widać na nim żadnych śladów zużycia poza tym, że jest zakurzony od mąki. Śrutowanie teraz to przyjemność, przedtem ześrutowanie słodu na dużą warkę (np. 10-12 kg) było męką.

Nie wiem ile teraz kosztuje taki jak ja mam ale nie żałuję ani złotówki wydanej na niego.

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

Mojego ma od 4 lat - styczeń 2018.

Napęd na 2 wałki z wysyłką wyszedł 400 zł.

Sprzęt wart wszystkich wydanych pieniędzy :)

Pozdrowienia dla Patryka

ps

Jeszcze jedno

Patryk sprzedał trochę tego sprzętu tutaj (ile to on wie), ale ile widziałeś ogłoszeń z chęcią sprzedaży używki?

Edited by Robercik