Skocz do zawartości

Problem z fermentacją.


nazar42

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, jestem nowy w tematyce piwowarskiej, dlatego postanowiłem nastawić piwo z brewkitu. Tak więc zamówiłem na allegro takie o to cudeńka: https://allegro.pl/oferta/piwo-domowe-gozdawa-belgian-dark-ale-gratis-5646992558?snapshot=MjAyMi0wMS0yNVQxNzozMjo1MS4zODJaO2J1eWVyO2YxNTk0Y2QwYTliNmVkYWRiN2M3ZDg4MDIyNzBlM2ZiNzNlNzA2ZDQ4ZGNkNTU1ZTkyMjI0NTNjYzg5YzM5YjI%3D i https://allegro.pl/oferta/ekstrakt-slodowy-malt-jeczmienny-ciemny-brewkit-6868029160?snapshot=MjAyMi0wMS0yNVQxNzozMjo1MS4zODJaO2J1eWVyOzZiZDFhNDczNDgyNWM5MmQwMjA4MmNkYTZjZmY2MTY4MTNhOGNlYWVlOWIyZDNiN2E4NTFiYjVkNDdmYjgwYTY%3D .Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją dnia 27.01 o godzinie 20:00, lecz aż do dzisiaj nie było żadnych oznak fermentacji. Dzisiaj około 12:00 a więc po 64h ruszyła fermentacja, lecz koło godziny 20 znów jakby wszystko zamarło. Na rurce widać, że gaz wypycha lekko wodę, lecz nie słyszę charakterystycznego "śpiewu" rurki podczas fermentacji. Blg piwa to około 12/13, temperatura w pomieszczeniu w którym stoi piwko jest w granicach 19/20 stopni. Chciałbym zapytać co mam zrobić w takim wypadku. Piana na piwie jest, lecz jest bardzo mała. 

Edytowane przez nazar42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj wszystkie kroki do zadania drożdży:temp brzeczki, rehydratyzacja czy rozsypałeś z torebki do wiadra. Drożdże z lodówki czy temp pokojowa...Za dwa tygodnie się dowiesz czy mimo wszystko się udało. Jakieś drożdże ruszyły. Oby to były te co zadałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura brzeczki, było to około 20 max 30 stopni, nie z mierzyłem bo zapomniałem, ale więcej niż 30 nie było, drożdże uwodniłem w szklance w temperaturze 28 stopni i ładnie się namnożyły, miały temperaturę pokojową. 

 

Edit: Fermentacja jakby ustała, rurka nie pracuje, a wiadro na pewno jest szczelne, jest tylko lekko wypukła pokrywa. Piana ma z 0,5 do 1 cm. Stąd też moje pytanie, czy dodawać inne drożdże czy zostawić już tak jak jest?

Edytowane przez nazar42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc teraz zostaje mi czekanie. Mam aczkolwiek jeszcze jedno pytanie, odnośnie refermentacji. Jeśli te drożdże tak słabo pracują czy nagazują mi ponownie piwo, jak już je przeleję do butelek? Czy mogę już zacząć je butelkować jak piwo będzie miało coś w okolicach 2 blg, czy to jednak głupi pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc teraz zostaje mi czekanie. Mam aczkolwiek jeszcze jedno pytanie, odnośnie refermentacji. Jeśli te drożdże tak słabo pracują czy nagazują mi ponownie piwo, jak już je przeleję do butelek? Czy mogę już zacząć je butelkować jak piwo będzie miało coś w okolicach 2 blg, czy to jednak głupi pomysł? 
One nie pracują słabo w takich temperaturach. Pracują aż za bardzo i "pierdzą" złymi estrami. Każde drożdże mają przedział fermentacji od do. I przez te np. 4 dni powinny pracować w dolnych widełkach, a potem najlepiej im podnosić po mały temperaturę do tej najwyższej.

PS. Nagazują ci piwo spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
52 minuty temu, nazar42 napisał:

Dzisiaj mierzyłem poziom cukru i było 5 blg. Z butelkowaniem mam czekać aż bgl będzie równe zeru, czy po prostu mam czekać 2 tygodnie od kiedy zaczęło fermentować?

Masz czekać aż nie będzie się juz zmieniać przy kolejnych pomiarach. Ani kiedy będzie 0, ani kiedy miną 2 tygodnie. I rzadko uświadczysz 0BLG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piwo niestety się nie udało, bardzo dziwne w smaku, prawie bez gazu, zero piany. Teraz moje pytanie czy z 20l takiego piwa (już zabutelkowanego) można coś zrobić czy nadaje się już tylko do wylania w kanał? Myślałem o ponownym zlaniu go do wiadra i wrzucenia jakiś drożdży i trochę cukru, czy to głupi pomysł?

Edytowane przez nazar42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nazar42 napisał:

Piwo niestety się nie udało, bardzo dziwne w smaku, prawie bez gazu, zero piany. Teraz moje pytanie czy z 20l takiego piwa (już zabutelkowanego) można coś zrobić czy nadaje się już tylko do wylania w kanał? Myślałem o ponownym zlaniu go do wiadra i wrzucenia jakiś drożdży i trochę cukru, czy to głupi pomysł?

Gupie, destyluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.