Skocz do zawartości

Emisja CO²? Co z piwem?


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam poniższe artykuły to zastanawia mnie, w jakim my kierunku idziemy i w jakim ja żyje świecie. CO² - im niej tym niższy przyrost roślin, lasów itd. Co do gazów cieplarnianych jak metan itp. już zapominają.
https://bezprawnik.pl/informacja-o-sladzie-weglowym-na-paragonie/
Są jednak "wynalazcy" którzy swoje teorie wdrażają w życie:
https://www.atlascopco.com/pl-pl/compressors/industry-solutions/brewery-air-compressor/co2-recovery-brewery

Idąc tą metodologią myślenia, kiedyś zabronią warzenia piwa, jako szkodliwego produktu dla mas i klimatu. Przykład to pomysł Nowej Zelandii, gdzie władza wie lepiej co pospólstwo ma robić i jak się zachowywać.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowa-zelandia-chce-zakazac-palenia-papierosow-urodzonym-po-2004-roku/344q9zm

Odnośnie ich postulatów, to trzeba się puknąć w głowę. W Norwegii wódka jest tak droga, że taniej naćpać się jest marychą!
Biorąc pod lupę nasz kraj, to zaciekawił mnie jeden pan, który chce sprzedaży alkoholu tylko dla zaszczepionych. Trzynastu zrezygnowało z rady medycznej, najgorsze .... nadal sieją zamęt.
https://nczas.com/2022/01/18/alkohol-tylko-dla-zaszczepionych-prof-horbanowi-sie-spodobalo/
Patrzę się na lewo i na prawo, "gdzie spojrzeć dookoła dżungla"  /LADY PANK - FABRYKA MAŁP/.

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu tu się dziwić ?  2/3 planety jest pokryte wodą a wiele krajów zmaga się z problemem braku wody.

Ten nasz świat to jeden wielki paradoks.

Oceniam (nie tylko ja) że za max 50 lat już się wszystko wyrówna i ten gówniany światek pieprznie.

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wplywie środowiskowym przemyslu piwowarskiwgo było kilka tekstów. Nie pamiętam czy pod kątem dwutlenku węgla ale o wodzie na pewno. Podlinkuje jeśli znajdę, chyba że nie o to Ci chodzi to daj znać.

 

A o fajkach w NZ, alko w Skandi i jointach to ja nawet nie wiem co powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, grzesiuu napisał:

Co do gazów cieplarnianych jak metan itp. już zapominają.

o wodorze również...

 

i w ogóle najlepiej zatkać rurkę podczas fermentacji bo ile ceodwa to emituje do atmosfery...

Gdzie są drożdże bezemisyjne jak się pytam ?! Kiedy Unia się tym zajmie ?

 

Co do rady medycznej, k jego mać..., nie chce robić tu polityki, ale cała ta pandemia jak na dłoni pokazała, w ilu z nas drzemie najzwyczajniejszy dyktator, wystarczy tylko dać mu odrobinę sprawczości w życiu publicznym i kwestią czasu pozostanie jak będzie chciał regulować każdą dziedzinę życia, po piwo też przyjdą, niczego nie przepuszczą bo zawsze trzeba wskazać wroga. Naród wybrał, naród ma i spora jego część posłusznie system wspiera - czemu mielibyśmy mieć pretensję do nich (polityków, elit itd.) ?? skoro  to my je legitymizujemy od 30 lat w przypadku naszej biednej Wolski.

 

  

11 godzin temu, zielony07 napisał:

I czemu tu się dziwić ?  2/3 planety jest pokryte wodą a wiele krajów zmaga się z problemem braku wody.

Ten nasz świat to jeden wielki paradoks.

Oceniam (nie tylko ja) że za max 50 lat już się wszystko wyrówna i ten gówniany światek pieprznie.

Nie narzekaj - Ty to chociaż emeryturkę dostaniesz XD a ja będę zapierdzielał na Was staruchy, a Wy będziecie nakuhwiać AIPY dla wnuków.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 20:43, lechu555 napisał:

o wodorze również...

 

i w ogóle najlepiej zatkać rurkę podczas fermentacji bo ile ceodwa to emituje do atmosfery...

Gdzie są drożdże bezemisyjne jak się pytam ?! Kiedy Unia się tym zajmie ?

 

Co do rady medycznej, k jego mać..., nie chce robić tu polityki, ale cała ta pandemia jak na dłoni pokazała, w ilu z nas drzemie najzwyczajniejszy dyktator, wystarczy tylko dać mu odrobinę sprawczości w życiu publicznym i kwestią czasu pozostanie jak będzie chciał regulować każdą dziedzinę życia, po piwo też przyjdą, niczego nie przepuszczą bo zawsze trzeba wskazać wroga. Naród wybrał, naród ma i spora jego część posłusznie system wspiera - czemu mielibyśmy mieć pretensję do nich (polityków, elit itd.) ?? skoro  to my je legitymizujemy od 30 lat w przypadku naszej biednej Wolski.

 

 

Wcale pandemia nie pokazała ile drzemie w jednostkach kult "dyktatora". Wystarczy popatrzeć na lokalną gminę, gdzie wójt staje się lokalną alfą i omegą. Takich psychopatów powinni odstawiać na margines społeczeństwa...... Ilu to polityków jest psychopatami? Obecnie nie przytoczę źródła, ale na kanale "naukowy bełkot" lub innym szanowanym kanale wspomniano chyba o 30% Osobowość dysocjacyjna w społeczeństwie ma na zakresie 2-3% ludzi.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość_dyssocjalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro elyta, która nagabuje nas na ograniczanie emisji CO2 może latać sobie odrzutowcami z Wiednia do Bratysławy czy na szczyt tzw klymatyczny to ja mogę sobie piwko strzelić bez wyrzutów sumienia

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Biniu napisał:

Skoro elyta, która nagabuje nas na ograniczanie emisji CO2 może latać sobie odrzutowcami z Wiednia do Bratysławy czy na szczyt tzw klymatyczny to ja mogę sobie piwko strzelić bez wyrzutów sumienia

:beer:

Do Bratysławy jak do Bratysławy, ten Londyn ostatnio pokazał poziom kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.