Skocz do zawartości

Sprzęt, a właściwie instalacja technologiczna...


henry

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po cichutku poskładałem sobie moją wersję browaru... tak jak pisałem w pierwszym poście" plany wielkie.." powoli je raealizuję... to taki trochę kombajnik.. urządzenie wielofunkcyjne (ale o tym w przyszłości). Na już to pierwsze informacje: kadź zacierna - grzanie wodą (9kW)w obiegu poprzez płytowy wymiennik ciepła, kadź warzelna - grzanie płaszczem 4kW), chłodzenie poprzez ten sam wmiennik oraz zbiornik pomocniczy... m.in. przygotowanie wody do wysładzania.. to tak na już...

Ale mam prośbę... NIE PYTAJCIE ILE TO KOSZTOWAŁO... NIGDY WAM NIE POWIEM... dla mnie to taki trochę gadżet.. a z racji, że sporo lat trudniłem się automatyką przemysłową oraz, że pracuję w spożywce,a więc tak sprzęt wygąda jak sobie umyślałem.. wersja rozwojowa.. może to i armata na mrówkę.. ale dla mnie to radość tworzenia, a przede wszystkim uruchamiania... i niech tak pozostanie..

 

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=lastup&cat=11495&pos=1

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przewidywane 75l. Pojemności zbiorników ok 100l. Pierwsze warki wykażą co faktycznie się da..

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz! spodziewałem się 3 pospawanych KEG-ów, jak kliknałęm w obrazek to mnie nieco zaskoczyło.

Henry: jak Ci się znudzi warzenie, to chętnie odkupię.

Obawiam się, że nie dasz rady.. :) juz jakiś niemczura pytał... padła okrągła kwota i się wcale nie przetraszył.. ale nie licz na promocję... NIE SPRZEDAM I JUŻ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp coś tam do środka i uwarz jakieś dobre piwko, to dopiero będzie radość tworzenia, warzenia.:) Nie musisz pisać, chyba każdy odgadnie jaką profesją się parasz, to widać po sprzęcie :)

A tak w ogóle to pięknie to wygląda, jak będzie działać jak wygląda, to nie bardzo będziesz miał co robić przy tym warzeniu :D

 

Czekam na pierwszą warkę z tego "kombajnu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porządziłeś... :)

Jak bym dał zawory klapowe i pochował przewody elektryczne.

Przewody jeszce nie podłaczone ( nie wytrzymałem co by się nie pochwalić..). Na razie jest wszystko okablowane i powolutku zostanie wszytstko podłączone... zawory klapowe owszem miały byc na początku projektu, ale za duży koszt i za duża masa.. trzeba to nagrzać.. a i siłowniki ciut za drogie. Ostatecznie pozostały zawory kulowe k.o. ręczne, a w przyszłości można je doposażyć w siłowniki.

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na 50 tyś. złotych. Materiał plus robocizna nie powinny więcej kosztować, biorąc pod uwagę oszczędności na zaworach, wymienniku itd.

Wodę chyba ciągniesz z kałuży, bo nadźgałeś filtrów że ho ho :)

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra nigdy nie padnie.. ale nie wiecie jescze co jest w szafkach sterowniczych...

Na komputerku cała akcja się rozgrywa. Zobaczycie...

Woda i z sieci i ze studni. Jak są elektrozawory to i muszą być filterki. Głównie pod wodę ze studni. Ma być wodą chłodzącą, ale pomimo, że czysta to i tak śmieci się zdarzają.

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy jest tutaj jeszcze jakiś system do mycia?

No cóż gdzieś wcześniej pisałem, że nie lubię mycia... tak jest to przewidzien tzw. CIP to z przemysłu spożywczego... Pompa produktu złatwia wszystko. W każdym zbiorniku jest grusza myjąca. Pompa jest na falowniku, a więc można ją podściagać co by wymyć graty...

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten radiator to może służyć do suszenia ściereczki piwowara :smilies:

Jak rozwiązałeś sprawę sciągania brzeczki spod filtra? Spływ grawitacyjny i zawór kulowy czy coś poważniejszego?

To akurat jest temat trudny. Zobaczę jak mi sie sprawdzi. Ma tam 2 sita. Pompa jest na falowniku więc mogę spokojnie regulować przepływ. Grzaniem steruje sterownik i moduły elektroniczne do grzałek (stąd ten radiator). Nie było jeszce uruchomienia więc o szczegółach procesu jeszcze nie teraz. Problemem jest wymiennik płytowy i szczeliny między płytami - dlatego drugie sito. Jak nie wyjdzie coś się zmodyfikuje.. musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie i pomysł profesjonalnie, podziwiam, ale jak to ktoś kiedyś napisał ...że od czasu do czasu lubi zamieszać łychą w garze... I to jest prawdziwa przyjemność w piwowarstwie domowym... Zbytnia automatyka pozbawia dużej przyjemności warzenia piwa w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie i pomysł profesjonalnie, podziwiam, ale jak to ktoś kiedyś napisał ...że od czasu do czasu lubi zamieszać łychą w garze... I to jest prawdziwa przyjemność w piwowarstwie domowym... Zbytnia automatyka pozbawia dużej przyjemności warzenia piwa w domu.

No cóż ja jestem automatyk i cieszy mnie to, że mogę tejże automatyki użyć do własnych celów i przyjemności... a mieszdło też mam..:

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=lastup&cat=11495&pos=0

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podpytał na tym forum to miałbyś 95% problemów rozwiązanych jeszcze przed pierwszym warzeniem.

Czapka z głowy dla całego forum i wiedzy tu zgromadzonej. Od początku jestem stałym bywalcem i przeczytałem chyba wszystko... no może nie do końca. Staram się nie zadawać zbędnych pytań jeśli juz coś było opisane, ale staram się zrozumieć co jest napisane... Na koncie mam małą ilośc postów, ale to nie znaczy, że nie skorzystałem z doświadczenia innych... Każda instalacja jest inna i pojawią się inne problemy. U mnie możliwe, że trzeba będzie dopracować sito w kotle zaciernym (fałszywe dno), a reszta to jak dla mnie radośc rozwiązywania problemów. Gdybym dostał gotowe rozwiązanie... świetnie koledzy pomogli... tylko gdzie ja byłem? Dlaczego nie myślałem?:smilies:

 

 

A instalacja nie jest zautomatyzowana... no może poza utrzymywaniem temperatury i czasu na razie. Ale możliwości są lub będą. Całkowicie raczej nie da się zautomatyzować... tzn. można, ale po co - coś tam trzeba zamieszać przecież. Potrzebne są tylko usprawnienia.

 

A linki faktycznie jakies dziwne się wkradły przez noc... juz poprawiam.

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.