Skocz do zawartości

Sprzęt, a właściwie instalacja technologiczna...


henry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fotki nie ma.. :) no i przynajmniej jakiś czas nie będzie... bo sprzęt trochę brzydki po modyfikacjach.. odcięte rurki od zaworów.. pompa wody ustawiona na desce.. kilka przewodów wiszących.. wstyd by mi było strasznie.. :) od poprzedniej wersji jak kto pamieta co było, bo w galerii moje zdjęcia na razie nie odżyły.. to warzelny jest 30cm wyższy... wygląda jak by po drabinie trzeba do niego zaglądać.. a zacierny nie ma włazu (odcięty).. reszta modyfikacji ukryta i nie widać..

 

Za jakiś czas wrzucę.. tzn wtedy jak się zrobi kosmetyka w połączeniach..

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i chwilę zeszło.. ale w końcu zamieściłem zdjęcie co tam mam w garażu. Najważniejsze, że płytki na posadzce się pojawiły.. też chwilę z tym zeszło.. ale tak jak pisałem higiena ważna rzecz.. będzie mi teraz znacznie łatwiej..

A sprzęt.. jest jaki jest.. zdjęcie w galerii. Nie wszystko widać, a pompa do wody dalej na desce.. jeszcze jakiś czas. Jak kto pamięta z pierwotnej wersji to napewno zauważy zmiany. Generalnie to mniej więcej jest tak: wybicie tak ok. 1hl, wysładzanie 4x 18l, maks. zasyp 24kg, moc zainstalowana jakies 18kW, 30kWh na warkę, 600l wody na wsad i chłodzenie, schłodzenie do ok 14-15st.C (możliwe nawet do 12st.C ale więcej wody studziennej i więcej czasu), czas na warkę od wlewania wody do wlania do fermentatora schłodzonej brzeczki 6-7h i to już zależy.. tak to mniej więcej w skrócie u mnie to wygląda. Sprzęt w obecnej wersji sprawdzony już na kilku warkach - procesy są w pełni powtarzalne i to mnie najbardziej cieszy.. wiem co mam.. :) Ale sprzęt się pewnie jeszcze zmieni.. jak jak kocham zmiany.. :) :) Za sprzętem widać chłodnię..

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś fotek nie widzę.

 

fotka jedna jedyna w galerii.. łatwo znaleźć..

 

Na wycieczki jeszcze nie czas.. nie wszystko wizualnie gotowe.. wstyd by mi było.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Raczej nie zdążyliśmy się jeszcze położyć. :) Jak znam henrego, pewnie szykuje kolejną niespodziankę. ;) Ciekawe co tym razem trzyma w rękawie?

 

A ja byłem, widziałem, nawet pogłaskałem, :D kozioł też mi smakował. ;)

 

A tak przy okazji, podziękowania za pomoc przy budowie moich fermentatorów i za użyczenie rozwiązań. Masz u mnie duże :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie duże :beer:

 

Zawsze mile widziane... :)

 

Wstyd przyznać, ale ostatnie warzenie odbyło się gdzieś na początku listopada... a że sprzęt jest jaki jest to i piwko jest do tej pory.. :) Niestety inne ważne sprawy miały priorytet więc sprzęt się ciut marnuje jaki nowe fermentatory u Zbynk'a.. :) Cieszę się, ze się podobają rozwiązania.

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę zeszło zanim coś tam uwarzyłem... 2 kolejne soboty i ciut ponad 2hl w chłodni zdrowo buzuje... Tak jak pisałem wcześniej o parametrach... procesy powtarzalne.. żadnych niespodzianek. Jednym słowem nudno mi się zrobiło w browarze... Ale z przygotowaniem i myciem trzeba przeznaczyć 8h mniej więcej. Jeszcze jeden ciekawy test ma się odbyć... 2 kolejne warki do jednego fermentatora... mam takiego olbrzyma do testów... ma się zmieścić ponad 2hl.... obiecałem kolegom i innym udziałowcom którzy brali udział w tworzeniu sprzętu.. więc nawet te 2hl szybko zniknie... już ja ich znam.. :)

 

A co bym zmienił?? Hmm.. pojemność warzelnego.... ciężko opanować pianę jak się chmiele zasypuje... ale sporo innych rzeczy też... ale to prototyp eksperymentalny jest...

 

A jeśli chodzi o pokaz jak działa to i owszem chodzi mi taki po głowie... ale gdzieś pod koniec wakacji może... brak czasu więc i nie mam co obiecywać, że wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.