Skocz do zawartości

Piwo zmienia smak po butelkowaniu(kwaśnieje, inny dziwny smak)


Jatoja Tytoty

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.01.2022 o 08:34, dziedzicpruski napisał:

1 Wsadź te wiadra w worki na śmiecie, zawiąż, odwiąż po 3 tygodniach i butelkuj (ta piwnica to trochę  uwalona może być) nie rób po drodze żadnych pomiarów bo to bez sensu.

2 Wywal te rurki, kraniki, po prostu kup normalne wiadra bez zbędnych otworów.

3 Chłodź pod przykryciem, przy przelewaniu do rozlewu i po chłodzeniu staraj się też mieć uchylone wiadra i garnek  na grubość węża.

4 Ług i kwas fosforowy do neutralizacji onego (do butelek),do wiader i rurki do rozlewu ług i starsan zamiast kwasu fosforowego,

5 Nie wżywaj tego samego wiadra do wysładzania i rozlewu.

Czy jak wyczyszczę ługiem butelki czy nie zostanie osad po nim? Jak go dezaktywować? wystarczy przelać wielokrotnie woda?

Czy ten  starsan jest na zasadzie tego środka co mam Brew safe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jatoja Tytoty napisał:

Czy jak wyczyszczę ługiem butelki czy nie zostanie osad po nim? Jak go dezaktywować? wystarczy przelać wielokrotnie woda?

Czy ten  starsan jest na zasadzie tego środka co mam Brew safe?

Jak nie zostawisz na kilka dni to nie, dezaktywacja kwaskiem cytrunowym, kwasem nadoctowym, starsanem

ps troche własnej inicjatywy, czytanie nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jatoja Tytoty napisał:

Czy jak wyczyszczę ługiem butelki czy nie zostanie osad po nim? Jak go dezaktywować?

Butelki zalej ługiem (zostaw na pare godzin ,czy dni), potem przetłucz wodą raz, potem kwas fosforowy 5% (wstrząśnij)  i on zdezaktywuje ług i też usunie osady typu kamień piwny, czy jak to tam się nazywa, a potem przed rozlewem wypłucz kwas  przegotowaną , gorącą wodą.

 

Starsan dla nie to kosmetyka, używam tylko do ostatniego etapu przy  wiadrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 14:17, anteks napisał:

Jak nie zostawisz na kilka dni to nie, dezaktywacja kwaskiem cytrunowym, kwasem nadoctowym, starsanem

ps troche własnej inicjatywy, czytanie nie boli

Ile tego kwasku na litr?

 

U mnie nie da się kupić StarSan ale jest jakiś zamiennik niby tak piszą

https://www.ebay.co.uk/itm/233565156869?hash=item3661917605:g:WKoAAOSwRiJdyYx2 Czy ktoś używał ?

Edytowane przez Jatoja Tytoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jatoja Tytoty napisał:

Ile tego kwasku na litr?

 

U mnie nie da się kupić StarSan ale jest jakiś zamiennik niby tak piszą

https://www.ebay.co.uk/itm/233565156869?hash=item3661917605:g:WKoAAOSwRiJdyYx2 Czy ktoś używał ?

Ja używałem, jak dla mnie działa dobrze. Wprawdzie nie mam porównania do starsanu, ale swoje zadanie spełniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.