Skocz do zawartości

Fermentacja - torba termiczna


Str

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeglądając OlXa natrafiłem na ogłoszenia ze sprzedażą torb termicznych glovo czy uber Eats. Próbował ktoś prowadzić fermentacje w takiej torbie? Zastanawiam się czy będzie w stanie utrzymać taka torba odpowiednia temperaturę. Warki 10l w wiadrach z castoramy wiec chyba powinno być okej. Co o tym myślicie? 

2D07FD5B-425A-4EFE-860A-E3F0AB208FD7.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa. Torba da radę, ale niestety nadal nie będziesz miał kontroli nad temperaturą. Jedynym słusznym najtańszym rozwiązaniem jest sterownik temperatury np stc 1000 i jakieś medium grzewcze:pas, podkładka czy coś w tym stylu.

Ja mam fermentor w lodówce, sterownik temp. i pas grzewczy. Temperaturę utrzymuję jaką chcę. Lodówka jest w nieogrzewanym pomieszczeniu więc nawet zimą nie chodzi. Proste, tanie i co najważniejsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Str napisał:

To prawda, ale aktualnie nie mam warunków na takie rozwiązanie wiec zostaje ratowanie się półśrodkami. 

Pomysł o skrzyni ze styropianu. Niewiele większa, znacznie bardziej stabilna, ma możliwość upgrade'u.

Wątków na forum jest sporo:

https://www.piwo.org/forums/topic/23347-styropianowa-komora-fermentacyjna/?tab=comments#comment-436410

https://www.piwo.org/forums/topic/28768-styropianowa-lodówka-do-fermentacji-poradnik-jak-prawidłowo-korzystać/?tab=comments#comment-502274

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba"Twoją" torbę termiczną na olxie. Kosztuje 80 zł! Za tą kasę to można sobie zrobić Ładny pojemnik ze styropianu, kupić sterownik temperatury, a może i pas grzewczy.
Styropian można kupić na sztuki.Na wiaderko 10l to pewnie 2szt wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.