Skocz do zawartości

90/- "Woschod"


Rekomendowane odpowiedzi

Zasyp

4kg Maris Otter

0,25 kg melanidowego

0,2 kg brytyjski crystal

0,04 kg pszennego czekoladowego

 

Zacieranie w jednej temperaturze, 60 minut 68°C , następnie mashout do 77°C.

 

Chmielenie

85GPH (17g 5%AK) Goldings na całość gotowania.

 

Dodatki

Mech irlandzki na ostatnie 15 minut.

 

Drozdze i fermentacja.

Drożdże 200 ml rzadkiej gęstwy Wyeast Scottish Ale. Fermentacja powinna byc chlodna, najlepiej 15°C.

 

Rozlew

Piwo powinno byc slabo nagazowane, okolice 50g cukru do refermentacji na 20 litrow piwa.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Generalnie celowałbym w 13°Blg +, i zmienił zasyp w przypadku mniejszej wydajności (przy dzisiejszym systemie musiałbym dać z 4,5kg pale).

 

Do druga sugestia to więcej cukru do refermentacji z 65g na 20L. Chyba, że faktycznie ktoś przeprowadzi chłodną fermentację i dużo CO2 już będzie w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Makaron

Chciałem poczynić sobie szkocką 80/-, ale mam na stanie w domu tylko Irish Ale. Czy szkot na tych drożdżach odda istotę stylu czy dać sobie spokój. W specfikacji niby stoi, że nadają się, a jak to jet w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron

Chciałem poczynić sobie szkocką 80/-, ale mam na stanie w domu tylko Irish Ale. Czy szkot na tych drożdżach odda istotę stylu czy dać sobie spokój. W specfikacji niby stoi, że nadają się, a jak to jet w praktyce?

 

Ciezko powiedziec bo ich nigdy nie uzywalem. Ale bardzo duzej roznicy byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Przepraszam, że pytam, ale ta raceptura dotyczy którego piwa? Miałem przyjemność warzyć "IRISH RED ALE" z gotowego zestawu słodów. Masakra zeszło szybciej niż dojrzało wspaniałe. Teraz szkam jakiegoś przepisu do do samodzielnego zestawienia. Tak korci człowieka co by coś pozmieniać. Ale od czegoś trzeba zacząć ;) Więc jak ktoś ma jakąś sprawdzoną recepturjkę na czerwonego "IROLA" lub "IRYSA" to z chęcią bym ją zgłębił. Pozdrawiam Staszek. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.