Skocz do zawartości

2 warka :)


klarkid

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, powoli nadchodza dni beztroski po maturalnych bojach (chyba udanych:)), pora zabrac sie do mojej drugiej warki :)

po pierwszej mam mieszane odczucia co do smaku :/ tzn poszla blyskawicznie wsrod znajomych i rodziny (zostaly mi 4 butelki), ale ja nie bylem jej fanem, nie smakowala mi :/ pewnie w duzej mierze z powodu bledow jakie popelnilem (za malo glukozy w butelkach do refermentacji, zbytnie wahania temeratury itp). No i byl to brew kit :)

chce teraz skorzystac z gotowego zestawu, ale jeszcze bez zacierania. najbardziej rajcuje mnie lager

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Prawdziwy_Lager_11Blg_-_zestaw_surowcow&przedm=184118&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249%2F1594577&sortuj=kod

+ chce wykorzystac to, ze mam piwnice. Mierze teraz w niej temperature (choc dzisiaj na dworze jest zimno, wiec wyniki moga byc niemiarodajne), sprawdze tez wieczorem. Mam dwa pytania:

czy ktos warzyl z tego zestawu, jak wrazenia smakowe i wizualne?

Zalecana temperatura fermentacji: 9-15°C.

Dopuszczalny zakres temperatury fermentacji: 8-19°C.

watpie w to, ale jesli temperatura zejdzie ponizej 8 stopni to bedzie bardzo zle?

jak bede mial wyniki moich pomiarow to je podam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.