Skocz do zawartości

Osad po cichej


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym byście pomogli mi zdiagnozować pewien problem.

 

Niedawno robiłem west coasta. Dużo chmieliłem na cichej. Po 3 dniach chmielenia zlewałem. Filtruje w tej sposób:

 

Biorę hops spidera 300 mikronów:

HTB1tfBWPhTpK1RjSZFMq6zG_VXaH.thumb.jpg.45b9480b61e083dd16746b5edf2d357c.jpg

Taką siatkę filtracyjną: https://browamator.pl/siatka-do-filtracji-chmielenia-brew-bag-poj-35-l,3,5,4585

 

I hopspider wkładam w tą siatkę. Oczywiście tak owijam bym wszystko się w miarę trzymało i wstawiam do wiadra z piwem. Później ze środka tego hop spidera zlewam sobie piwo bez chmielin. 

Przy ostatnim piwie w trakcie zlewania do butelek zauważyłem, że mimo wszystko mam w piwie taką jakby mgiełkę. I zastanawiam się czy to jeszcze chmieliny, czy może drożdże, które się przedostały czy jakieś białka. Jestem dość początkujący i wolałbym nie zgadywać. Mi to trochę wygląda na pozostałości drożdży. Wygląda to tak (zlałem resztkę po zlaniu do butelek piwa):

 1642233649045.thumb.jpg.947c6e61be9a1af04f34aa08a3902ada.jpg

 

Czy macie jakiś patent by się tego pozbyć? Zejście z temperaturą bardzo nisko by się wyklarowało wszystko może być u mnie problematyczne. Myślicie, że jakiś środek do klarowania dodany pod koniec cichej się sprawdzi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Łachim napisał:

... przy czym przy chmielowych piwach nie dawałbym żelatyny, bo ponoć negatywnie wpływa na aromat ...

 

W ślepym teście badani nie są wstanie odgadnąć, które chmielone piwo było traktowane żelatyną, a które nie.

Brulosophy.com: Impact Adding Gelatin At Yeast Pitch Has On An American Pale Ale

Edytowane przez Krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzyżak napisał:

 

W ślepym teście badani nie są wstanie odgadnąć, które chmielone piwo było traktowane żelatyną, a które nie.

Brulosophy.com: Impact Adding Gelatin At Yeast Pitch Has On An American Pale Ale

Polscy sędziowie nie takie rzeczy wyczuwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzyżak napisał:

 

W ślepym teście badani nie są wstanie odgadnąć, które chmielone piwo było traktowane żelatyną, a które nie.

Brulosophy.com: Impact Adding Gelatin At Yeast Pitch Has On An American Pale Ale

Ten test dotyczy różnic między różnymi momentami dodania żelatyny. Jest inny dotyczący samej żelatyny z niejednoznacznym wynikiem, jeśli dobrze pamiętam, dlatego pisałem "ponoć". Nie próbowałem, żelatyny używam tylko czasem, w IPA cold crash wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.