Skocz do zawartości

Budowa BIAB + CbPI


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Po ukończeniu HERMS-a przymierzam się do nowego projektu mianowicie cos mniejszego tak żeby postawić to sobie na balkonie w mieście i czasami cos uwarzyć z racji tego ze nie do końca przekonany jestem do gotowych kociołków postanowiłem zbudować cos sam. Padło na BIAB sterowany przez CraftBeerPi. Sprawa niby prosta garnek, kosz, grzałka, sterownik i ogień ale..

Już od początku mam kilka zagwozdek które mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać.

1. Pojemność garnka (mam w planach warki 20l). Moje pytanie czy przy 20 litrowych warkach 40l garnek wystarczy? czy jednak garnek 50l to minimum w garze musi znaleźć się przecież jeszcze grzałka i kosz.

2. Format garnka co będzie się lepiej spisywało garnek wyższy a węższy czy może jedna garnek niższy i szerszy 

3. Kosz do zacierania lepszy będzie 200 czy 300 mikronów

 

Dodatkowo szukam jakiegoś lepszego sposobu na montaż grzałki w moim poprzednim projekcie czyli hermie mocowałem grzałki w następujący sposób (zdjęcie w załącznik)

problemy mam z tym w zasadzie dwa 

- ta puszka niestety w kontakcie z chemia i woda rdzewieje i zaczyna się sypać

- chciałbym przy biab-ie zrobić odłączany kabelek od grzałki 

 

z góry dzięki za pomoc 

temat podobnie jak w przypadku HERMS-a będę co jakiś czas aktualizował (mam nadzieje ze to złoże w czasie krótszym niż 3 lata ? )

pozdrawiam

 

13354882abb31bc93b00d90ef8ef9dfb.jpg.546ef1c393ff2bb3975a3987a1afff83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle właśnie o tri clampach do wszystkiego tjm grzalka, kran i czujka temp, ktos kojarzy może jakiś czujnik od chinczyka z mocowaniem tri clamp?

Mysle właśnie o tri clampach do wszystkiego tjm grzalka, kran i czujka temp, ktos kojarzy może jakiś czujnik od chinczyka z mocowaniem tri clamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.