Skocz do zawartości

Przegialem z blg pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robilem piwo z brewkita i ekstraktu slodowego, chcialem podbic zawartosc alkoholu z 5% do 6%. 

Dalem wiecej ekstraktu..duzo za duzo.. zmierzylem blg i widze 22blg.

 

Stwierdzilem ze bedzie ok i dla doswiadczenia zostawilem. Obecnie jest 10blg i od 3dni nic nie spada.

(Smak ok choc czuc, ze slodkie)

 

Czy mozna to jakos uratowac? Jak wleje do butelek z takim blg to bede chyba szklo pozniej zbieral?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko bretty i długi czas mogą jeszcze to odratować. Miałem kiedyś tak z porterem bałtyckim, który odfermentował na jakimś żenującym poziomie typu 40% (klasyczne błędy początkującego). Wyszło naprawdę super, co ciekawe bretty wcale nie wyszły jakieś funky, naprawdę wyszło powyżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamiil Pejj napisał:

Dodanie samych drozdzy nie pomoze?

Jeśli dodasz suche drożdże do brzeczki w której już będzie ok.5% alhoholu to niespecjalnie przeżyją taki szok o podjęciu skutecznej pracy nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fotohobby napisał:

A gdyby tak solidnie napowietrzyć to piwo jeszcze ?

To poza mieszaniem i utlenieniem nie wiele da. Drożdże przy wyższym stężeniu alkoholu nawet w warunkach dostępności tlenu normalnie fermentują, a nie prowadzą replikacji.

 

Osobiście to bym dokoksil porządną ilością zdrowej gestwy tak jak wspominał zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża gęstwa czyni cuda. Polecam. 
Stosowałem w 2 piwach o bardzo złych rokowaniach... z czego jedno miało już wówczas 18% alko (tak ABV) i dodatek tych samych drożdży, które obok właśnie skończyły robić RIS-a, sprawił, że piwo doszło do ok 22% alko i pozbyło się zbędnej likierowej słodkości.
BTW. przy takich stężeniach alko szacowania ile tego jest, są bardzo wątpliwe... błąd jest wręcz na poziomie +/- 3%, nie wiadomo któremu kalkulatorowi wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pogo napisał:

Świeża gęstwa czyni cuda. Polecam. 
Stosowałem w 2 piwach o bardzo złych rokowaniach... z czego jedno miało już wówczas 18% alko (tak ABV) i dodatek tych samych drożdży, które obok właśnie skończyły robić RIS-a, sprawił, że piwo doszło do ok 22% alko i pozbyło się zbędnej likierowej słodkości.
BTW. przy takich stężeniach alko szacowania ile tego jest, są bardzo wątpliwe... błąd jest wręcz na poziomie +/- 3%, nie wiadomo któremu kalkulatorowi wierzyć.

Przy takich poziomach mocy to tylko destylacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLP099 dają radę teoretycznie do 25%... ale nie wiem jak... te 20-22% przeszło męki... 

 

Ale serio... świeża gęstwa ratuje takie sytuacje. Widziałem też drożdże dedykowane do refermentacji (Fermentis Safbrew F-2), ale nigdy ich nie używałem, nie mam pojęcia czego się spodziewać.

 

Jakby się nie udało z gęstwą to jeszcze można spróbować zakręcić na mieszadle, ale wątpię by kolega @Kamiil Pejj miał obecnie takie możliwości. Niby robiłem to kiedyś w słoiku z akceptowalnymi wynikami, ale to było z 6 lat temu, nie pamiętam jak się to robi... i wtedy było do świeżej brzeczki, więc też nie wiem jak to porównywać.

Gęstwa to jedyny pewniak... nie kombinujmy.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 01/07/2022 o 14:05, Kamiil Pejj napisał:

Witam

Robilem piwo z brewkita i ekstraktu slodowego, chcialem podbic zawartosc alkoholu z 5% do 6%. 

Dalem wiecej ekstraktu..duzo za duzo.. zmierzylem blg i widze 22blg.

 

Stwierdzilem ze bedzie ok i dla doswiadczenia zostawilem. Obecnie jest 10blg i od 3dni nic nie spada.

(Smak ok choc czuc, ze slodkie)

 

Czy mozna to jakos uratowac? Jak wleje do butelek z takim blg to bede chyba szklo pozniej zbieral?

 

Mnie się wydaje, że nie było problemu z fermentacją. Ekstrakty mają to do siebie, że mają dużą zawartość cukrów niefermentowalnych. Sam pamiętam jak z ekstraktowej gozdawy 12tki zostało mi ok 5BLG które już nie spadało. Jeżeli nie masz zapasowej paczki drożdży albo od kogo pożyczyć gęstwy to można by sypnàć troche cukru tak by podbić to wszystko o 1BLG i sprawdzić czy fermentacja ruszy. Jeżeli ruszy i stanie znowu na 10 blg to masz już odpowiedź, że to cukry niefermentowalne. Wtedy rozwodnij piwo wodą do jakiegoś preferowanego BLG np. 2-3blg i możesz iść dalej.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechu555 napisał:

Jeżeli ruszy i stanie znowu na 10 blg to masz już odpowiedź, że to cukry niefermentowalne. Wtedy rozwodnij piwo wodą do jakiegoś preferowanego BLG np. 2-3blg i możesz iść dalej.

Czyli np. 1 część piwa na 3 części wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.