Skocz do zawartości

Klarstein Maischfest zacieranie / warzenie - problemy


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem kociołka Klarstein Maischfest. Jest po 2 warkach i mam pewne elementy nad którymi się zastanawiam.

 

1. Po wsypaniu słodów widziałem, że drobinki mi pływały poza koszem. Wsypywałem dokładnie, zakładam, że drobinki przeszły przez sitko. Czy macie jakieś patenty by się przed tym uchronić?

2. Przy warce 20l wysładzało się super, woda wolno przelewała się przez złoże. Niestety przy takiej 10l, przeleciała szybko i spowodowało to niską wydajność (w trakcie zacierania przelewałem z dołu kilkukrotnie jak i mieszałem). Czy widzicie przeciwwskazania by np zawracać brzeczkę w celu poprawy wydajności?

3. zastanawia mnie kranik przy takim przelewaniu. W trakcie zacierania przelewam sobie brzeczkę a później po schłodzeniu zlewam nim do fermentora. Jak oceniacie ryzyko zakażenia?

4. Zastanawiam się również jak zminimalizować straty z gotowania. Użyłem whirlfloca i mimo whirlpoola miałem na dnie płaską skorupę, przelałem bardzo powoli (zrobił się taki tunelik więc resztki mi nie przeleciały). Czy to normalne? Była to aipa więc chmielu sporo mimo wszystko straciłem 4l jak dobrze pamiętam a to dość dużo.

 

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.